فعالیت ۱۲۰۰۰پرستار در  بیمارستان های استان فارس

شیراز- مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز از فعالیت۱۲هزار پرستاردر بیمارستانهای استان فارس خبرداد.

اعظم زارع درگفتگو خبرنگار مهر گفت: تعداد کل کادر پرستاری شاغل در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بیمارستان‌های تحت پوشش استان فارس حدود ۱۲ هزار نفر هستند.

وی گفت: با توجه شرایط و سطوح مراقبتی بیماران، نسبت پرستار به بیمار در بخشهای ویژه به ازای هر دو تا سه بیمار٬ یک پرستار و در بخشهای عمومی هر پرستار به شش تا هشت بیمار، مراقبتهای پرستاری را ارائه می‌کند و نسبت پرستار به بیمار با توجه به سطوح مراقبتی بیماران متفاوت است.

زارع درخصوص استاندارد وجود نیرو در بیمارستان‌های فارس گفت: از نظر تعداد پرستاران تا حدودی به استاندارد کشوری نزدیک هستیم ولی کمبود نیروی پرستاری جزو چالشهای اصلی پرستاری در تمام کشورها است و لازم است که با تأمین نیروی پرستاری توانمند از سختی کار پرستاری کاسته شود.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص مشکل کمبود پرستار در بیمارستان‌های استان فارس افزود: مشکل اصلی ما برای استانداردسازی نیروی پرستاری، کمبود نیروی استخدامی پرستاری در بیمارستانهاست به طوری که در حال حاضر نزدیک به ۴۰ درصد پرستاران ٬ در حال گذراندن طرح و به صورت قراردادی هستند.

وی گفت: این نیروها به صورت دوره‌ای و به طور مداوم در برنامه آموزشی شرکت می‌کنند ولی لازم است با کسب مجوزهای استخدامی از وزارت بهداشت پرستاران استخدام شوند تا به موجب آن انگیزه کاری آنها افزایش یابد.

کد خبر 4813638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =