تجمیع مالیات سیگار و اختصاص آن به آموزش و پرورش درمان و ورزش

تهران- دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کشور از پیشنهاد تجمیع مالیات سیگار و واریز به حساب خزانه کشور و تخصیص به ۳وزارتخانه ورزش، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان برای سال۹۹ خبر داد.

محمدرضا مسجدی در گفتگو با خبرنگار مهر از پیشنهاد برای تجمیع مالیات سیگار و واریز به حساب خزانه کشور و تخصیص آن به ۳ وزارتخانه ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان برای سال ۹۹ خبر داد.

مسجدی افزود: طی مکاتبات و پیگیری‌هایی که در دستور کار قرار گرفت؛ پیشنهاد گردید برای سال جدید، ۳۰ درصد از مالیات سیگار به وزارت ورزش و جوانان، ۲۰ درصد آموزش و پرورش و ۵۰ درصد نیز سهم وزارت درمان و آموزش پزشکی باشد.

وی ادامه داد: با تصویب این لایحه از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از ابتدای سال پیش رو؛ به قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی ۵۰۰ ریال، تولید داخل با نشان بین الملل یک هزار ریال و وارداتی یک هزار و ۵۰۰ ریال به عنوان عوارض مالیات تعلق خواهد گرفت.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کشور بیان داشت: در صورت تحقق این مهم؛ وزارت امور اقتصاد و دارایی مبالغ تخصیص یافته را از تولیدکنندگان و وارد کنندگان اخذ و به حساب عمومی درآمد عمومی واریز می‌نماید.

این مسؤول گفت: معادل درآمد حاصل از اجرای این بند پس از واریز به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور، در راستای کاهش مصرف دخانیات، پیشگیری و درمان بیماری‌های ناشی از آن و باز توانی و درمان عوارض حاصل از مصرف و درمان عوارض و همچنین توسعه ورزش هزینه می‌گردد.

مسجدی در پایان اشاره داشت: در صورت تصویب، این رخداد ماندگار به عنوان گامی کوچک برای بهبود سیستم اخذ مالیات دخانیات در تاریخ کشور به ثبت خواهد رسید.

کد خبر 4814443

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =