شهادت سردار سلیمانی و جابجایی خطوط قرمز/ انتقام سخت در راه است

شهادت سردار سلیمانی توسط تروریست‌های آمریکایی موجب جابجایی خطوط قرمز نبرد در سطح منطقه خواهد شد و از همین روی، انتقام سخت مقاومت علیه تروریسم دولتی واشنگتن در راه است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: حدود ساعت ۱ بامداد امروز جمعه دو خودرو که شهید سلیمانی و «ابو مهدی المهندس» را از فرودگاه بغداد به شهر بغداد انتقال می‌دادند مورد اصابت حمله موشکی قرار گرفتند و همه سرنشینان که ۱۰ نفر از همراهان و محافظان شهید المهندس و شهید سلیمانی بودند تماماً به شهادت رسیدند.

این اقدام جنایتکارانه ایالات متحده آمریکا واکنش‌های متعددی را به دنبال داشت. درهمین ارتباط، برهم صالح، رئیس جمهور عراق گفت: ما حمله آمریکا را که فرماندهان امنیتی وابسته به نهاد نظامی عراقی را هدف قرار داد را محکوم می‌کنیم و بدون شک تبعات امنیتی برای عراق و منطقه خدای نکرده اگر حکماً ندای عقل و منطق در پیش نگیرند به دنبال خواهد داشت. هادی العامری، رئیس سازمان بدر عراق تأکید کرد: اقدام جنایتکارانه آمریکا عزم و اراده ما و اصرار ما برای ادامه جهاد و جانفشانی در راه اصول و ارزشهای الهی را افزایش می‌دهد.

مرجعیت عالی دینی عراق در واکنش به شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس اعلام کرد: حمله ناجوانمردانه به نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد در شب گذشته نقض حاکمیت عراق و منشور بین المللی محسوب می‌شود. جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس دو فرمانده منحصر به فرد و شاخص در مواضع جهادیشان در فلسطین و منطقه به شمار می‌رفتند.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: قاتلان آمریکایی انشاالله نخواهند توانست که به اهداف جنایت بزرگ خود برسند و همه اهداف حاج قاسم به دست برداران و فرزندان و شاگردانش در امت اسلامی که زیر بار مستکبرین و مستبدان نمی‌رود، محقق خواهد شد. عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق اعلام کرد: ما به شدت اقدام دولت آمریکا در ترور حاج ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی را محکوم می‌کنیم. این دو شهید نماد پیروزی بر داعش بودند.

در همین حال، یک منبع در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که شهادت سردار قاسم سلیمانی ماجراجویی خطرناکی است که به تشدید تنش‌ها در کل منطقه منجر خواهد شد. مسکو ضمن ابراز همدردی با ایران و تسلیت به ملت ایران اعلام کرد که سردار سلیمانی مدافع منافع ملی کشورش بود. مقتدی صدر نیز اعلام کرد: هدف قرار دادن سردار سلیمانی و جمعی از مؤمنان از سوی استکبار جهانی به مثابه هدف قرار گرفتن جهاد و روحیه انقلابی بین المللی است اما این از عزم ما و جهاد ما نمی کاهد.

اینها تنها بخشی کوچک از سیل واکنش‌های متعدد منطقه‌ای و بین المللی به خبر شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی بود. واقعیت آن است که واکنش جهانی به این ترور و محکومیت آن نشانگر خشم جهانی از ماهیت تروریستی ایالات متحده آمریکا است. این خشم جهانی از ماهیت تروریستی آمریکا نیز خود برگرفته از عملکرد صادقانه جمهوری اسلامی ایران در تأمین امنیت جهان و متقابلاً، رفتار آمریکا در ایجاد نا امنی در جهان است.

نکته دیگر در این خصوص، آن است که سلسله پیام‌های مقامات عراقی در محکومیت ترور سردار سلیمانی حاکی از واهی بودن ادعای هماهنگی میان دولت عراق و آمریکا در این جنایت فجیع است. رسانه‌های جیره‌خوار و مزدور آمریکایی طی ساعات گذشته در اقدامی هماهنگ از پیش برنامه ریزی شده و با هدف اختلاف افکنی میان ملت‌های ایران و عراق تلاش کردند تا بغداد را نیز در این جنایت، شریک واشنگتن جلوه دهند حال آنکه پیامات مقامات عراقی عکس این مسأله را ثابت کرد و حربه دشمن را ناکام گذاشت.

این جنایت غیرقابل انکار ایالات متحده آمریکا در واقع مصداق بارز «تروریسم دولتی» است. آمریکایی‌ها ثابت کردند که سردمدار بارز تروریسم دولتی در سطح منطقه و جهان هستند. در این میان، سکوت کَرکننده سازمان‌های جهانی ازجمله سازمان ملل متحد در برابر تروریسم دولتی آمریکا خود قابل تأمل به نظر می‌رسد و کاملاً مردود است.

کشورهای منطقه نیز همین سیاست را در قبال تروریست‌های آمریکایی و سیاست‌های آنها در پیش گرفته‌اند. آنها نیز همچون سازمان‌ها و نهادهای بین المللی در قبال تروریسم دولتی آمریکایی‌ها سکوت پیشه کرده‌اند. کشورهایی نظیر عربستان سعودی، بحرین و… ازجمله این کشورها هستند؛ کما اینکه برخی دیگر از طرف‌ها ازجمله رژیم صهیونیستی صراحتاً و علناً حمایت خود از تروریسم دولتی آمریکا را اعلام کردند.

واقعیت این است که هدف اصلی و اساسی آمریکایی‌ها از این جنایت هولناک تضعیف مقاومت نه تنها در عراق و ایران بلکه در سراسر منطقه بوده است؛ حال اینکه راه شهید سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت و حشد شعبی ادامه پیدا خواهد کرد و متوقف نخواهد شد؛ کما اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیت به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و رزمندگان مقاومت، بر این اصل اساسی تأکید کردند.

بدون تردید خون پاک و مطهر سردار سلیمانی و همراهانشان درخت مقاومت را بیش از پیش تنومندتر خواهد کرد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص می‌فرمایند: «همه‌ی دوستان - و نیز همه‌ی دشمنان - بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد».

سردار سلیمانی در حقیقت یک تفکر بود و این تفکر در ادامه نیز به حیات خود در عرصه مقاومت ادامه خواهد داد. تفکر سردار و مقاومت هرگز نابود نمی‌شود و راهش ادامه خواهد داشت. سردار سلیمانی خود راه سرداران بزرگ در دوران دفاع مقدس را طی کرد؛ سردارانی که جان پاکشان را در طبق اخلاص تقدیم اسلام و مقاومت کردند. اکنون نیز این چرخه ادامه دارد و سرداران جانفشان دیگر مسیر سردار سلیمانی را ادامه می‌دهند.

سابقه نشان می‌دهد که ترور شخصیت‌های بزرگ توسط تروریسم دولتی آمریکا و صهیونیسم تاکنون خدشه‌ای به مسیر رو به رشد جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های گوناگون وارد نکرده است. به عنوان نمونه، تاریخ گواه می‌دهد که با شهادت سردار تهرانی مقدم، صنایع موشکی کشور پیشرفت کرد و با شهادت شهریاری‌ها و احمدی روشن‌ها نیز توان هسته‌ای کشور ارتقا یافت و اکنون نیز با شهادت سردار بزرگ اسلام یعنی سردار سلیمانی روند مبارزه با تروریسم جمهوری اسلامی بیش از پیش تقویت خواهد شد.

علاوه بر آنچه که گفته شد، باید به این مسأله نیز توجه داشت که نوک پیکان تروریسم دولتی ایالات متحده آمریکا تنها به سمت جمهوری اسلامی ایران نیست و تمامِ مقاومت را هدف قرار داده است. به شهادت رساندن ابومهدی المهندس، نایب رئیس شورای حشد شعبی عراق و شماری دیگر از عضای این گروه مقاومت گواه بر این مدعاست.

این مسأله حکایت از یکپارچگی جبهه مقاومت دارد و نشان می‌دهد که حتی دشمن، مقاومت را چه در ایران و چه در عراق از یکدیگر جدا نمی‌داند. بنابراین، نتیجه آن است که یکپارچگی مقاومت امروز حقیقتی است که حتی دشمنان نیز مجبور به پذیرش آن شده‌اند. برهمین اساس، انتقام جویی از جنایت فجیع آمریکایی‌ها تنها محدود و محصور به ایران نیست بلکه جبهه یکپارچه مقاومت به این جنایت پاسخ خواهد داد.

آنچه که واضح به نظر می‌رسد آن است که انتقام سختی در انتظار جنایتکارانِ تروریستِ آمریکایی در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی و فرماندهان حشد شعبی، است. کما اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز تأکید کرده‌اند: «انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون سردار بزرگ و پرافتخار اسلام و دیگر شهدای حادثه شب گذشته آلودند».

بدون تردید، ایران و جبهه مقاومت، انتقام خون سردار سلیمانی را در زمان و مکان مناسبی که صلاح بدانند، خواهند گرفت. آمریکایی‌ها نیز خود به خوبی می‌دانند که انتقام سخت جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت از جنایت فجیع‌شان نزدیک‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنند. به همین دلیل است که فضایی از رعب و وحشت هم اکنون بر صفوف آمریکایی‌ها و اذنابشان در منطقه حاکم شده است.

کد خبر 4815311

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =