ترور قاسم سلیمانی نشان می دهد آمریکا حامی داعش است

یک عضو مجلس خبرگان رهبری تاکیدکرد: سردار سلیمانی نقش چشمگیری در از بین رفتن داعش داشت و ترور وی در حقیقت مطلبی را زنده می‌کند مبنی بر اینکه آمریکا بنیانگذار و حامی داعش است.

حجت الاسلام جواد مجتهدی شبستری در گفتگو با مهر، در پی ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در عراق به وقوع پیوست ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام و همراهانشان اظهار داشت: طبیعی است که این اقدام آمریکا یک ترور است و آمریکا در این راستا یک تروریست بزرگ تلقی خواهد شد؛ زیرا در خاک کشور دیگری اقدام به ترور شخصی می‌کند که نقش اساسی و مؤثری در مبارزه با ترور و تروریسم داشته است.

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی به اذعان همه آگاهان نقش بارزی در از بین رفتن داعش در منطقه داشت، عنوان کرد: سردار سلیمانی یکی از فرماندهان عالی رتبه‌ای بود که در این زمینه نقش چشمگیری ایفا کرد و ضربه زدن، ترور و شهادت حاج قاسم در حقیقت به نوعی مبارزه کردن با مبارزین داعش است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: این اقدام در حقیقت مطلبی را زنده می‌کند مبنی بر اینکه آمریکا بنیانگذار و حامی داعش است و خودش تروریسم بزرگ و حامی تروریسم و پرورش دهنده تروریسم و پدر تروریست‌ها در عالم است. امروز به عیان مشخص شد که آمریکا شخصیتی را به شهادت رساند که سال‌ها در پی نابودی داعش تلاش کرده و از فرماندهان بزرگی بود که نقش اساسی در مبارزه با تروریست و داعش داشت.

مجتهد شبستری افزود: طبیعتاً این اقدام کاملاً آمریکا را در ادعای مبارزه با تروریست رسوا می‌کند. همگان چهره بدون نقاب آمریکا را مشاهده کردند که چگونه با این اقدام ددمنشانه و وحشیانه که در خاک عراق مرتکب شد چهره بی نقاب خود را نشان داد و یکی از سرکردگان مبارزه با تروریسم و داعش را به شکل وحشیانه و فجیعانه به شهادت رساند.

وی تصریح کرد: این چهره حقیقی آمریکا در منطقه است که به دنبال تقویت و پرورش تروریسم در منطقه است و ایجاد ترور و حاکمیت بخشی به ترور است. این چهره آمریکا امروز بدون نقاب نمایان شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه از هر زاویه‌ای به مساله ترور حاج قاسم سلیمانی نگاه کنیم کاملاً محکوم است، عنوان کرد: این اقدام یک اقدام و جنایت ضد بشری است و سازمان‌های بین المللی باید به محاکمه بنشینند و سردمداران آمریکا و رئیس جمهور آمریکا که دستور صادر کرده است و کسانی که این دستور را اجرا کردند را به محاکمه بکشانند که به چه مجوزی و با چه توجیهی دست خود را به این جنایت آلوده کردند.

مجتهد شبستری در پایان اظهار داشت: باید برای مردم و جهانیان روشن شود که آمریکا چگونه تروریست و تروریست پروری است. امروز اگر ادعای آزادی و آزاداندیشی، دفاع از حقوق بشر و احترام به کرامت انسانی دارند باید در مقابل دادگاه‌های بین الملل تشکیل جلسه دهند و این اقدام آمریکا را به شدت محکوم کنند و بانیان این جنایت بزرگ را به پای میز محاکمه بنشانند و محاکمه کنند. اگر واقعاً راست می‌گویند که آزاد هستند و از حقوق بشر دفاع می‌کنند باید این محاکمه صورت گیرد.

کد خبر 4815346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =