پیام های تسلیت معاونان آموزش و پرورش در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی

معاونان و مدیران آموزش و پرورش از روز گذشته در پیام های جداگانه ای شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، از روز گذشته پیام‌های تسلیت معاونان و مدیران آموزش و پرورش به دنبال شهادت سپهبد قاسم سلیمانی صادر شد که پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، رئیس سازمان نوسازی، تجهیر مدارس کشور، بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان کشور، پیش از این منتشر شده است. در ادامه پیام‌های دیگر معاونان و مدیران آموزش و پرورش می‌آید:

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در پیامی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت و نوشت:

«باسم رب الشهداء والصدیقین

امام علی علیه السلام خطاب به مالک اشتر فرمود: از خدا طلب می‌کنم برای خودم و شما سعادت و شهادت را. روی جهت است که شهادت میراث و موهبت ارزشمندی محسوب می‌شود که از پیامبران الهی و امامان معصوم علیهم السلام در مکتب ولایت و رهبری برای مجاهدین در را ه خدا منظور شده و به فرموده پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله؛ بالاترین درجه و مقامی است که بالاتر از آن هیچ مقام و مرتبه‌ای معنوی وجود ندارد.

در وضع فعلی؛ همه ما و ملت‌های مسلمان منطقه می‌دانیم که سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی مالک اشتر ولایت و رهبری بود و نمونه عینی اشداء علی الکفار و رحماء بینهم شناخته می‌شد. او با دعای ولی فقیه زمان و خواست قلبی خودش شربت شهادت نوشید و به ملکوت اعلی پیوست.

روز جمعه پس از شنیدن خبر این سردار دل‌ها، بصورت خودجوش مردم ایران در سراسر کشور بویژه در کرمان زادگاه این شهید سرافراز صمیمانه به روح پاکش ابراز ارادت کردند و هرچه بود بی‌قراری بود. در این میان انتصاب سردار صامت و عاشق قاآنی به جای ایشان با حکم مقام معظم رهبری نشان داد که هرگاه پرچم جهاد و مقاومت از دست سرداری بیفتد سردار دیگری آن را در دست گرفته و از کیان اسلام و مسلمانان دفاع خواهد کرد.

بدون شک این شهادت که به دستور ترامپ خبیث و شقی‌ترین دشمنان اسلام و مسلمانان به انجام رسید خط جهاد و مقاومت را تقویت و انگیزه دینی ملت‌های منطقه و مظلومان جهان را مضاعف و منسجم خواهد ساخت.

روحش شاد و راهش که راه عاشورا و امام حسین علیه السلام است پر رهرو باد.»

مدیر کل امور شاهد وایثارگران وزارت آموزش و پرورش در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی پیام تسلیتی صادر کرد و نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم

(و من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه و منهم من قضا نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا)

نسل شهادت جویباری به بلندای تاریخ بشریت دارد، از هابیل تا ابراهیم و از ابراهیم تا حسین بن علی و از کربلا تا عاشورای ایران و این نسل را سردارانش بر دار شدند تا پایدار ماند.

قاسم سلیمانی از نسل شهیدانی است که خونین شهر را آزاد کرد، فتح المبین آفرید و والفجرها خلق کرد و در کربلاهای مکرر ایران اوج رشادت را در شلمچه نشان داد و جبهه مقاومت را رهبری کرد تا به نسل قابیلیان ثابت کند استواری و پایداری وارثان حسین در حق خواهی‌اشان است و بس.

امروز حاج قاسم سلیمانی بار دیگر صلابت و بزرگیش را به رخ عالم کشید و شهادتش سرمنشا جوششی تازه در انسان‌های آزاده و نسل حاضر شد.

تسلیت در فراق او غم انگیز است و اما مرگی غیر از شهادت نیز بر او عار بود.

همت و باکری و کاظمی‌ها جمع‌شان دوباره جمع می‌شود و حلقه بر گرد اربابشان شکل می‌گیرد.

این فراق جانسوز بر امام و هادیش حضرت حجه ابن الحسن و مقتدایش مقام معظم رهبری و خانواده صبورش تسلیت باد.»

حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان با صدور پیامی شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت و در این پیام آورد:

«بسم رب الشهداء والصدیقین

انا الله و انا الیه راجعون

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا...

شهادت و عروج آسمانی سردار رشید اسلام، سردار سرافراز و سر سلسله شهدای زنده، مالک اشتر هزاره سوم، خدایی نامکرر و سنگربان عزت ایران در اقصی نقاط منطقه و جهان سردار بیقرار شهادت حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه آقا امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و به محضر مقام معظم رهبری و ملت شهید پرور ایران اسلامی و بالاخص خانواده بزرگ آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تسلیت عرض می‌نمایم.

و دشمنان قسم خورده و پیروان رژیم منحط صهیونیسم و آمریکای جنایتکار به فرموده مقام عظمای ولایت منتظر پاسخ کوبنده دستان الهی و ضرب شصت رزمندگان حزب الله باشند.

روح پرفتوح سرداران بزرگ اسلام و از جمله شهید سلیمانی و حججی و همت و خرازی وچمران و زین‌الدین‌ها در آسمان الهی آبروی زمین و آیین مبین اسلامند و ما با پیروی از خط سرخ شهادت بار دیگر بیعت خود را با ولایت و مسیر این شهیدان جاودان تجدید خواهیم کرد.»

علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی پیام تسلیتی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

من المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

شاهدیم پس از شکست‌های پی در پی اهداف شوم منطقه‌ای و به ویژه تروریسم اقتصادی آمریکا بر علیه ملت ایران، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده دلاور و ظفرمند نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که سراسر عمر پر برکت خود را صرف مجاهدت و دفاع از این مرزو بوم و پیشبرد تفکر و جریان مقاومت نمود با اقدام تروریستی و جنایتکارانه استکبار جهانی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

سخن گفتن از مردی که تمام عمر خود را در گمنامی و مجاهدت‌های خاموش گذرانده به یقین کار آسانی نیست، سال‌ها باید بگذرد تا کسانی پیدا شوند و بتوانند برخی از نقاط ناشناخته کارنامه درخشان این مجاهد نستوه را برای افکار عمومی آشکار کنند تا شاید از آن طریق بهتر بدانیم حقایق پنهان از مجاهدت‌های این فرمانده دلیر و شجاع سپاه اسلام را درک کنیم.

شهادت این فرزند برومند انقلاب اسلامی ایران را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء، فرمانده معظم کل قوا، ملت شهید پرور ایران اسلامی، همرزمان و خانواده معزز این شهید بزرگوار تبریک و تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان علوّ درجات و پاداش الهی را مسألت داریم.»

جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در پیامی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان به ویژه مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس را تبریک و تسلیت گفتند که متن پیام به شرح زیر است:

«به نام خدای شهیدان

انالله و انا الیه راجعون

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا ﴿۲۳﴾

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۳

شهادت سردار رشید اسلام سرلشگر پاسدارحاج قاسم سلیمانی فرمانده شجاع و سرافراز که عمر با برکتش در جهاد و مبارزه با مستکبرین عالم و مخالفین اسلام گذشت و عاقبت به آرزوی دیرینه‌اش که شهادت فی سبیل الله بود رسید را به همگان تسلیت عرض می‌کنیم.»

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان شهادت بزرگ مرد نخبه و سرآمد عرصه امنیت کشور سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت و نوشت:

«وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِمْ یُرْ‌زَقُونَ

هرگز کسانی را که در راه خدا کشته شده‌اند، مرده مپندار، بلکه زنده‌اندکه نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.
آل عمران – ۱۶۹

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط شقی‌ترین افراد و پلیدترین تروریست‌ها به شهادت رسید. حاج قاسم شهید شد ولی تفکر این مؤمن صادق و مرد خدا زنده است و راهش ادامه دارد، با حاج قاسم‌ها چه خواهند کرد؟

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.
آیه ۲۳ سوره احزاب

شهادت هنر مردان خداست
شهادت بزرگ مرد نخبه و سرآمد عرصه امنیت کشور، سرباز ولایت و سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را خدمت رهبر عزیز انقلاب و فرمانده کل قوا، نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مردم بزرگ ایران، خانواده ارجمندشان، نخبگان رهروشان، همه عزیزان هم وطنان گرامی تبریک و تسلیت عرض می‌کنم، فقدان این سردار بزرگ اسلام ضایعه‌ای بزرگ دردناک و جبران ناشدنی برای ملت ایران است، فرماندهی که سال‌ها کوشید تا ما ذره‌ای احساس نا امنی در این کشور نکنیم او مصداقی بود از مؤمنانی "که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد خود ندادند." یادش گرامی، راهش پایدار و روح بزرگش قرین رحمت الهی باد.»

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پی شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد قاسم سلیمانی به دست عوامل مزدور آمریکایی پیام تسلیتی صادر کرد که به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

《مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا》
سردار پرافتخار وطن و مدافع حرم آل الله شب گذشته سر بر زانوی مولا و ارباب خویش حسین بن علی (ع) نهاده و مسافر کربلا شد و روح مطهرش به خیل یاران شهیدش پیوست.

سال‌ها مبارزه و مجاهدت مخلصانه در برابر اشرار عالم او را به آرزوی دیرینه‌اش رساند و خون پاکش در سرزمینی به زمین ریخته شد که خون‌های پاکی چون ارباب بی‌کفنش جاری شده است.

بدون شک سردار سلیمانی نمونه بارز تربیت‌شدگان مکتب علوی و امام خمینی (ره) بود. همه عمرش در راه مجاهدت گذشت و تا آخرین لحظه در جبهه مقاومت دلاورانه مبارزه کرد و شهادت که بالاترین اجر و پاداش این مردان است را نصیبش کرد.

فقدان این سردار بزرگ اگر چه ضربه جبران ناپذیری برای جبهه مقاومت است و کام دوستان این سرباز ولایت را تلخ کرد اما مبارزه تا حصول به پیروزی نهایی ادامه دارد.

شهادت این مرد بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیه الله ارواحنا فداه و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، خانواده این شهید و آحاد ملت ایران تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.»

مجتبی زینی‌وند، رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با صدور پیامی شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت و در این پیام آورد:

«بسم رب الشهدا و الصدیقین
منَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

"در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند."

پاسدار نستوه و خستگی ناپذیر عرصه‌های دشوار دفاع از انقلاب اسلامی، سردار شهید قاسم سلیمانی عمر با برکت خودرا در مسیر صیانت از ایران عزیز و اعتلای اسلام گذراند و شهادت، پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.

اینجانب با تسلیت شهادت این مجاهد فی سبیل الله یقین دارم یاد و خاطره شجاعت‌های این فرمانده بزرگ در خاطر جوانان و نوجوانان این مرزوبوم زنده خواهد ماند و شهادت مظلومانه او مسیر عزت و سربلندی ایران را بر بدخواهان و دشمنان هموارتر خواهد کرد.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد.»

رضوان حکیم زاده معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی نوشت کتاب قطور شهادت هیچ گاه از برگ‌های زرین خالی نخواهد شد و دانش آموزان ایران با افتخار راه سردار بزرگ اسلام و ایران را ادامه خواهند داد.

متن پیام رضوان حکیم‌زاده معاون وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
دانش آموزان عزیز، فرهنگیان ارجمند

عروج ملکوتی سردار بزرگ دوران، حاج قاسم سلیمانی نشان داد کتاب قطور شهادت هیچ گاه از برگهای زرین خالی نخواهد شد، سردار بزرگ و پرافتخار ایران اسلامی، سپهبد قاسم سلیمانی آخرین درس مجاهدت خود را با شهادت پرافتخارش در کتاب تاریخ ثبت کرد.

همه به خاطر داریم در دورترین مدارس ایران، نام حاج قاسم سلیمانی تداعی افتخار ایران بود و دانش آموزان از آن سردار بزرگ درس شجاعت و عزتمندی می‌آموختند.

با خون پاک مطهر آن شهید سرفراز و یاران شهیدش عهد می‌بندیم که درس ایثار رشادت، عزت، اخلاص را از طریق پاسداشت یاد و سیره آن بزرگمرد به دانش آموزان‌مان ارائه کنیم و مطمئنأ دانش آموزان عزیز هر کدام رهرو راه پرافتخار او خواهند بود.

دانش آموزان عزیز
درس شهید سپهبد سلیمانی برای همه ما ایستادگی و شجاعت است، این درس را به عنوان نماد مقاومت در قلبمان زنده نگه خواهیم داشت. ان‌شاالله.»

کد خبر 4815965

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =