شرکت وارداتی در تبریز ۱۹ میلیارد ریال جریمه شد

تبریز- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان‎شرقی گفت: یک شرکت وارداتی در تبریز به دلیل عمل نکردن به تعهدات خود در قبال بانک به ۱۹ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید احد یوزباشی گفت: این شرکت وارداتی تقاضای ۲ فقره حواله ارزی در مجموع به مبلغ ۲۹۴ هزار و ۸۷۵ یورو داده به بانک تجارت داده و برابر تعه نامه ورود و ترخیص و ارائه برگ ترخیص‌کالاهای خریداری شده از خارج کشور متعهد می‌گردد تا در زمان تعیین شده این واردات و ترخیص را انجام دهد در غیر این صورت مجبور به پرداخت مبلغ مابه التفاوت ارز دریافتی خواهد بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی گفت: برابر شکایت مدیریت بانک تجارت دایر بر عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در این اداره کل تشکیل پرونده شد و موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

یوزباشی افزود: با توجه به اینکه متهم در وقت تعیین شده موفق به انجام تعهدات و ترخیص کالاهای مطرح شده قرارداد نشده است و به دلیل عدم ارائه مدارک محکمه پسند و دفاعیات غیر موجه و پذیرش پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز مربوطه معادل ۲۸ هزار ریال به ازای هر دلار، وفق مفاد تصویب نامه ملزم شد نسبت به تأمین و پرداخت آن اقدام کند.

وی اظهار داشت: از آنجایی که دفاعیات متهم غیر موجه تشخیص داده شد تخلف وی محرز و مسلم بوده و طبق مفاد تصویب نامه هیأت وزیران مشمول پرداخت مابه التفاوت نرخ بیش از ۹ میلیارد ریال به بانک و همچنین طبق قانون تعزیرات حکومتی به پرداخت مبلغ نزدیک ۱۰ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و تعلیق کارت بازرگانی به مدت ۶ ماه محکوم شد.

کد خبر 4816152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =