عدم فرزندآوری در آینده مشکل آفرین خواهد بود

شیراز _ استاندار فارس گفت: دستگاه ها باید به سمت فرهنگسازی در جهت فرزند آوری باشند زیرا در غیر این صورت با مشکل مواجه می شویم.

به گزارش خبرنگار مهر ٬ عنایت الله رحیمی صبح شنبه در جلسه شورا هماهنگی ثبت احوال استان فارس گفت: مراکز فرهنگی در سالهای قبل درافزایش سن ازدواج و کاهش فرزند آوری نقش به سزایی داشته اند و توانسته بودند تأثیر زیادی در این زمینه داشته باشند.

وی گفت: در حال حاضر میزان فرزند آوری کم شده است به همین علت در آینده در زمینه جمعیت جوان دچار مشکل خواهیم شد.

استاندار فارس تاکید کرد: در خصوص افزایش نرخ فرزند آوری نیاز به تبیین راهکار از طریق ثبت احوال و دانشگاه هستیم تا با ارائه راهکارها٬ سیاست‌های در سطح منطقه ای و کلان انجام دهند.

رحیمی گفت: با توجه به اینکه ما سمن‌های زیادی در استان فارس داریم و در توانمندی جوانان استان نیز نقش زیادی دارند ٬بسیاری از کارها و اقدامات را باید به سمن‌ها واگذار کرد.

رحیمی در مورد نقش دانشگاه شیراز در افزایش سیاست‌های فرزند آوری گفت: دانشگاه شیراز در دو بخش علوم اجتماعی و بخش جمعیت شناسی می‌تواند بخشی از پایان نامه‌ها این دانشگاه را به این سمت سوق دهند و با سوق دادن این پایان نامه‌ها به سمت بالندگی جمعیت٬ نقش مهمی در سیاست گذاری جمعیتی داشته باشد.

استاندار فارس در ادامه گفت: کارت ملی هوشمند یک کارت هویتی است و با توجه به اینکه اطلاعات زیادی در این کارت ثبت می‌شود به نظر می‌رسد، باید در چارچوب دولت و مراجعه به دستگاه ها این عملیات را اجرایی کنیم.

وی گفت: ما جمعیت زیادی در دستگاه ها داریم و یکی دو بار که خدمات به افراد با نداشتن کارت ملی با تأخیر رو به رو شود ٬افراد برای تهیه این کارت مراجعه خواهند کرد و این سیاست اثرات مثبتی را به همراه خواهد داشت.

استاندار فارس تاکید کرد که تمام دستگاه ها باید فعالیت‌های خود را به صورت موازی با یکدیگر انجام دهند تا برنامه‌ها تأثیرگذار باشند.

کد خبر 4816267

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =