ضرورت پیگیری و حل معضل سگ‌های ولگرد و بلاصاحب در شهر تبریز

تبریز- رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: لازم است شهرداری هرچه سریع‌تر نسبت به مدیریت سگ‌های ولگرد در سطح شهر تبریز اقدام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبداله تقی پور شامگاه امروز شنبه در جلسه کمیسیون محیط زیست شورای شهر تبریز با تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی گفت: امنیت امروز کشور مدیون این شهید و امثال ایشان است.

وی با بیان اینکه هدف از ایجاد کمیته حیوانات ولگرد ساماندهی تمامی حیوانات ولگرد است گفت: ما نمی‌خواهیم با زنده گیری سگ‌ها اکوسیستم شهری را به هم بزنیم اما سگ‌های بلاصاحب بسیار زیاد شده‌اند و موجب بروز برخی مشکلات برای شهروندان می‌شوند.

وی با بیان اینکه مسئولان شهرداری هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات موجود در زمینه مدیریت سگ‌های ولگر د اقدام کنند گفت: تا یک هفته آینده گزارش این کار به کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر ارائه شود.

ارجاع موضوع مدیریت سگ‌های ولگرد به کمیته کارشناسی

سعید نیکو خصلت عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در این جلسه خواستار ارجاع موضوع مدیریت سگ‌های ولگرد به کمیته کارشناسی شد.

وی با بیان اینکه انتقاد بسیار آسان است گفت: باید زحمات تلاشگران این عرصه را دید، این موضوع باید بسیار دقیق ارزیابی شود تا شاهد ایجاد مشکلات دیگر نباشیم.

عبداله تقی‌پور در بررسی راهکار تدوین برنامه مدیریت بحران شهرداری تبریز گفت: در بررسی برنامه پنج ساله تاکید داشتم که برنامه و آماری از مدیریت بحران در تبریز نداریم.

وی ادامه داد: امروز برنامه‌ای برای امداد رسانی در کوچه‌های دو متری که ۱۰۰ متر طول دارد و ساختمان‌های پله‌کانی در آن ساخته شده وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دامنه مدیریت بحران در تبریز بسیار گسترده است گفت: شهرداری برنامه‌ای از وضعیت موجود ارائه کند.

نیروی انسانی سرمایه اصلی هر سازمان است

کریم صادق زاده دبیر کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: از توجه ویژه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری به بحث مشکلات کارگران فضای سبز تبریز تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: مسائل و مشکلات کارگران در ۸ بند جمع آوری شد و به سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارائه شد اما در این زمینه اقدامی صورت نگرفت.

صادق‌زاده با بیان اینکه توجه به نیروی انسانی که سرمایه اصلی هر سازمان است گفت: باید هرچه سریع‌تر به مشکلات این عزیزان رسیدگی شود.

وی ادامه داد: کارگران فضای سبز با مشکل عدم واریز حق بیمه یا واریز غیر اصولی، عدم اختصاص بیمه تکمیلی، عدم استفاده از امکانات رفاهی، بحث پرداخت پایان کار و قرارداد زیر قانون کار مواجه هستند.

دبیر کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه یک هزار و هشت نفر از نگهبانان فضای سبز با مشکل روبرو هستند که باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام کرد گفت: پیگیر رفع مشکلات کارگران زحمتکش هستیم.

لازم به ذکر است طبق تصمیم اعضای کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز مقرر شد تمامی کارکنان فعال در حوزه محیط زیست و فضای سبز از امکانات رفاهی شهرداری استفاده کنند.

کد خبر 4816626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =