فراخوان بین‌المللی برای طراحی یادمان سردار شهید قاسم سلیمانی

طرح «الزام شهرداری تهران به طراحی و احداث یادمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از طریق انتشار فراخوان بین المللی» در شورا به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اعطا در جریان صد و هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در توضیح لزوم تصویب دو فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به طراحی و احداث یادمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از طریق انتشار فراخوان بین المللی» اظهار کرد: دو فوریت این فراخوان برای ایجاد یک اثر هنری در سطح بین المللی پیش بینی شده زیرا بسیاری از آثار تاثیر گذار، که در زمان مناسب که فضا و حالات روحی خاصی حاکم بوده، خلق شده اند.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه طراحی این آثار اگر مشمول زمان شود فضای تاثیر گذار فعلی را دیگر نخواهیم داشت، گفت: انتشار فراخوان بین المللی به مثابه یک پیام رسانه ای عمل می کند که اگر در این مقطع خاص در فضای رسانه‌ای بین المللی منتشر شود معنادار خواهد بود.

وی با بیان اینکه ضروری است تا در ایام عزاداری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ترجیحاً تا پیش از مراسم چهلم فراخوان منتشر و طرح ها توسط هنرمندان تهیه شود، اضافه کرد: در کنار اقدامات دولتی و حاکمیتی مدیریت شهری نیز باید در عرصه عمومی شهر و در مکان و زمان مناسب انتقال پیام به همگان از جمله رسانه های بین المللی این فراخوان را منتشر کند تا در نتیجه هنگام برگزاری مراسم چهلم سردار شهید بخشی از اقدامات مربوط به فراخوان و تهیه طرح ها انجام شود.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد که فراخوان تهیه طرح معماری یادمان علاوه بر رسانه های داخلی باید در رسانه‌های بین‌المللی منتشر شود به گونه‌ای که همگان بتوانند آثار خود را در این فراخوان ارائه دهند.

در ادامه دوفوریت این طرح با ١۵ رای موافق به تصویب رسید. همچنین کلیات این طرح و انتخاب علی اعطا به عنوان عضو ناظر بر حسن اجرای این طرح و گزارشگر روند اجرا به شورا با رای موافق اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

کد خبر 4817117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =