تحقیق و تفحص از قرارداد شرکت رسا تجارت

شورای اسلامی شهر تهران به تحقیق و تفحص از قرارداد شهرداری با شرکت رسا تجارت ورود می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهاره آروین در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی تقاضای کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر «تحقیق و تفحص پیرامون مبانی حقوقی و گزارش عملکرد قرار داد با شرکت رسا تجارت» گفت: این طرح مربوط به اسفند گذشته است و کمیسیون برنامه و بودجه طی این مدت همه تلاش خود را کرد که گزارش‌های شهرداری را در قالبی غیر از تحقیق و تفحص دریافت کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران افزود: کمیسیون ۴ جلسه با مسئولین شهرداری برگزار کرد اما نبود گزارش‌های مکتوب در این زمینه به شدت احساس می‌شد؛ تا جایی که از شهرداری درخواست شد مذاکرات جلسه را پیاده‌سازی و ارسال کند تا اندکی از خلاء موجود کاسته شود.

آروین با بیان اینکه پیشرفت بررسی‌های کمیسیون قانع‌کننده نیست، اظهار داشت: علت این موضوع این است که علی‌رغم تلاش شهرداری تهران برای حل ابهامات مالی این قرارداد، احراز تخلفات انجام‌شده و احقاق حقوق شهر تهران که هدف اصلی طرح بود اجرا نشده است. به همین دلیل اعضای کمیسیون تصمیم گرفتند از شورا درخواست کنند تا راسا به موضوع قرارداد رسا تجارت ورود کند.

وی با اشاره به اینکه تعارض منافع در این قرارداد یکی از تخلفاتی است که محرز شده است، گفت: امیدواریم با ورود اعضای شورای شهر تهران به تحقیق و تفحص در زمینه قرارداد با شرکت رسا تجارت هم تخلفات به طور کامل احراز شوند و هم حقوق شهروندان تهرانی احقاق شود.

آروین در پایان درخواست کرد تحقیق و تفحص از قرارداد سه شهید نیز به طرح تحقیق و تفحص اضافه شود.

درنهایت درخواست کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر تحقیق و تفحص پیرامون مبانی حقوقی و گزارش عملکرد قرار داد با شرکت رسا تجارت و قرارداد موسوم به سه شهید با ۱۵ موافق از ۱۵ نفر از حاضران به تصویب رسید.

کد خبر 4817170

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =