مبارزه با امپریالیسم و تفکر فرعونی آمریکا راهبردجمهوری اسلامی است

سنندج – مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان مبارزه با امپریالیسم و تفکر فرعونی آمریکا را یکی از راهبردهای اصلی در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد حاتمیان ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی استان کردستان که با محوریت ویژه برنامه‌های شهادت سردار قاسم سلیمانی در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار داشت: بالاترین فضیلت را برای شهادت در راه خدا بیان کرده‌اند و قرآن کریم نیز بر این مهم تاکید دارد.

وی افزود: انسان بزرگ و بافضیلتی که با انتخاب خودش راه شهادت را در پیش می‌گیرد در قرآن کریم این شیوه رفتاری به عنوان معامله با خدا معرفی شده و یک ویژگی، برجستگی فکری و آگاهی و انتخاب عالمانه و آگاهانه شهید است که به وی ارزش می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ادامه داد: قرآن کریم می‌فرماید کسی که در راه خدا جانش را فدا کند احیای حقیقت دین و توحید و کرامت انسانی را در پیش گرفته است و به نوعی خون بهای انسان در این عالم، کرامت، تحقق توحید، عدالت در جامعه و گسترش تفکر توحیدی و بندگی و پرستش خدا به شمار می‌رود.

حجت الاسلام حاتمیان یادآور شد: در تمام اماکنی چون مساجد و کلیساها که ذکر خدا و پرستش خداوند در آن انجام می‌گیرد به دست مفسدان تباه می‌شود اما انسان مجاهد مانع گسترش تباهی و فساد روی زمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جنایاتی که در دنیا به دست بشر از جمله صدام، آمریکا، داعش و جریان‌های انحرافی اتفاق می‌افتد بخش عظیمی از آن به نام دین و با برداشت از قرآن کریم اتفاق می‌افتد، بیان کرد: برداشت‌های غلط و قرائت‌های گمراه از متن دین موجب انحرافی می‌شود که اگر خداوند جلوی این گمراهی‌ها را توسط برخی از افراد همچون حاج قاسم سلیمانی‌ها نگیرد، فساد و گمراهی گسترش می‌یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به اینکه تفکر ناب اسلام که در نظام جمهوری اسلامی به وسیله حضرت امام پایه‌ریزی شد با وجود بیانات مقام معظم رهبری تداوم پیدا می‌کند، گفت: گرچه همیشه مبارزه با امپریالیسم و مبارزه با استکبار و تفکر فرعونی آمریکا وجود دارد اما تفکر اسلامی باید با همین بالندگی و پویایی در ملت ما باقی بماند تا کرامت، عزت و هویت ملی ما ماندگار باشد.

حجت الاسلام حاتمیان اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی برنامه‌هایی را تدارک دیده‌اند که تا چهلم شهادت سردار قاسم سلیمانی این برنامه‌های تبیین معارف دین و نگاه اسلام ناب و تبیین ابعاد شخصیت شهید سلیمانی را برای جامعه در سطح کشور اجرا کند.

وی افزود: نباید به برنامه‌های مقطعی و زودگذر بسنده شود بلکه باید به صورت متنوع و متکثر با حضور مخاطبان مختلف از اقشار مختلف از جمله دانش‌آموزان، دانشگاهیان، بانوان و غیره برنامه‌های تبیینی برگزار شود تا تفکر و اندیشه اسلام ناب که مجاهدانی مانند سلیمانی را پرورش می‌دهد تقویت شود.

کد خبر 4817181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =