طرح اشتغال هر روستا تولید یک محصول اجرا می‌شود

سنندج - مدیرکل کمیته امداد کردستان گفت: یکی از برنامه‌های جدید کمیته امداد اجرای طرح هر روستا تولید یک محصول با استفاده از ظرفیت افراد مددجو و غیر مددجوی ساکن در روستاها است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرسول شیخی زاده ظهر امروز یکشنبه در نشست تخصصی حوزه اشتغال با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بسیار مهم در جهت توانمندسازی مددجویان ایجاد اشتغال در سطح خرد و خانگی است، اظهار داشت: این کار از طریق پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغال و با شناسایی، استعداد سنجی، آموزش و مشاوره شغلی و درنهایت پرداخت تسهیلات و نظارت بر طرح‌های اجراشده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها تحت عنوان هدایت شغلی توسط خود مددجو و با نظارت کارشناسان اشتغال این نهاد اجرا می‌شود، افزود: یکی دیگر از طرح‌های جدید این نهاد طرح راهبران شغلی است.

مدیرکل کمیته امداد کردستان ادامه داد: در این طرح یک نفر به‌عنوان کارفرما و راهبر شغلی با ارائه آموزش و راهنمایی به مددجو، در تولید و فروش محصولات طرح اشتغال ایجادشده کمک می‌کند.

شیخی زاده یکی دیگر از برنامه‌های جدید حوزه اشتغال این نهاد را با عنوان «هر روستا تولید یک محصول» نام برد و یادآور شد: در این طرح با استفاده از استعداد و توانایی روستائیان مددجو و غیر مددجو و متناسب با شرایط هر منطقه یک طرح اشتغال تولیدی در آن روستا اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: در قدم اول با شناسایی یک روستا در هر شهرستان به‌عنوان پایلوت در این زمینه آغاز به فعالیت می‌کنیم و در صورت دریافت نتیجه در روستاهای دیگری نیز اجرا می شود.

مدیرکل کمیته امداد کردستان گفت: با بررسی‌های انجام‌شده این طرح در استان‌های دیگر موفق عمل کرده و در این استان از تمام ظرفیت روستا جهت به نتیجه رسیدن این طرح بهره گیری خواهد شد.

کد خبر 4817187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =