الزام شهرداری تهران به حفظ و احیای گورستان دولاب

اعضای شورای اسلامی شهر تهران به یک فوریت طرح احیای گورستان دولاب رأی مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جریان جلسه شورای اسلامی شهر تهران موضوع یک فوریت الزام شهرداری تهران جهت محافظت و احیای گورستان‌های دولاب در منطقه ۱۴ تهران مورد بررسی قرار گرفت.

سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرای شهرداری تهران درباره این موضوع گفت: ۵ آرامستان در منطقه ۱۴ تهران به وسعت بیش از ۷۶ هزار مترمربع وجود دارد که از سال‌های قبل باقی مانده و بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی در آنجا دفن هستند. بسیاری از افرادی که در این آرامستان‌ها دفن شدند در عرصه بین‌المللی افتخارات بزرگی دارند و شهرداری به احیای این آرامستان‌ها توجه ویژه دارد.

پس از صحبت‌های مدیرعامل سازمان بهشت زهرا، احمد مسجد جامعی در مخالفت با یک فوریت این طرح گفت: این آرامستان‌ها نماد روح و فرهنگ ایران است و از آنجایی که از کشورهای فرانسه، لهستان، یونان و روسیه در این آرامگاه‌ها دفن شده‌اند، باید اقدامات لازم را جهت بازسازی این آرامستان‌ها انجام داد. بنیانگذار یکی از حوزه‌های پزشکی، عکاس، کارگردان، بنیان‌گذار تئاتر مدرن ایران هم در این آرامستان‌ها دفن هستند و موضوع یک بحث ملی است.

مسجدجامعی ادامه داد: خوشحالم که این طرح در شورای شهر در حال پیگیری است اما به نظرم این مسئله نیاز به طرح فوریت ندارد.

وی با اشاره به اینکه کارهای مطالعاتی دو بار برای احیای این گورستان‌ها انجام شده، افزود: باید دراین باره کمیسیون‌های مربوطه نظر دهند. بنابراین اجازه دهید با مطالعه و دقت این موضوع بررسی شود و فوریتی برای آن نداریم.

در ادامه الهام فخاری در موافقت با این طرح گفت: مدت‌هاست کارهای مطالعاتی در این زمینه انجام شده است و در بودجه دو سال اخیر نیز به آن توجه شده و از آنجایی که کارهای مقدماتی صورت پذیرفته، الان به اهتمام جدی برای به جریان افتادن این طرح نیاز داریم.

سپس طرح یک فوریت الزام شهرداری به محافظت و احیای گورستان‌های دولاب به رأی گذاشته شد و با ۱۴ رأی موافق به تصویب رسید.

کد خبر 4817330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =