روایتی از عکس سلام نظامی دانش آموز شیرازی به تمثال شهید سلیمانی

شیراز- عکسی از یک دانش آموز شیرازی در حین ادای احترام نظامی به تصویر شهید قاسم سلیمانی در میان کاربردان فضای مجازی بیشترین توجه را به خود جلب کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در این تصویر دانش آموزی دیده می شود که در دفتر مدرسه به تمثال سپهبد قاسم سلیمانی که بامداد جمعه در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید سلام نظامی کرده است.

یکی از کاربران فضای مجازی که این عکس را در حساب اینستاگرامی خود منتشر ساخته در توضیح این عکس نوشته است: «چند دقیقه به زنگ تفریح مانده، وارد سالن می شوم که هنوز خلوت است. می بینمش، آرام از پله ها پایین می آید، مرا نمی بیند. شاید به این دلیل که محو تماشای عکس سردار است. جلو میز می ایستد، پاهایش را محکم بهم می کوبد و سلام می دهد، سلام نظامی... مدتی به حالت احترام می ایستد، آنقدر که من مجالی بیابم و لحظه ای به یادگار از عشقی پاک و کودکانه ثبت کنم.»

این در حالیست که در روزهای گذشته کاربران فضای مجازی واکنش های متفاوتی به شهادت فرمانده نیروی برون مرزی سپاه با عنوان قدس داشته اند و بی شمار پُست در رسای شهید سلیمانی می توان در اینستاگرام و دیگر پیام رسان ها دید که از چهره های شناخته شده و نشده همرسانی می شود.

دل نوشته های هنرمندان در رسای سردار قلب ها

در میان چهره های ادبی شیراز، پروانه نجاتی، شاعر و بنیان گذار «انجمن شعر زنان شیراز» متنی ادبی تقدیم شهید قاسم سلیمانی کرده و می سراید: «آسمانی شدن این بارچه طوفانی بود/مرگ این دفعه گرفتارسلیمانی بود/مرگ آمد اجل آمدستم آمد هیهات/شام شیرین شهادت چه چراغانی بود/بال دربال/ملک چرخ زد أهسته بلا/نقشه پرواز وزمین گرد پریشانی بود/محو اسطوره امنیت ایران آرش/آن سوی مرز کمانش به نگهبانی بود/لحظه هایش همه مشتاق ونگاهش آرام/ازشجاعان وطن جلوه قرآنی بود/کسی ازدور صداکرد:بیا زودبیا/حضرت عشق غزل نوش پرافشانی بود/رفت تا داغ کنم داغ ببینم یعنی خانه صبرسراسیمه ویرانی بود».

از سویی پویش(کمپین) مردمی در استان فارس از صبح یکشنبه همزمان با تشییع پیکر شهید سلیمانی با عنوان «استان فارس چشم به راه سردار» در فضای مجازی راه اندازی شد که می خواهد مراسم تشییع این سردار اسلام در سومین حرم اهل بیت(ع) انجام گیرد.

همچنین، رسانه های استان فارس از جمله روزنامه های شیراز ضمن پوشش کامل اخبار پیرامون شهادت فرمانده سپاه قدس و ابومهدی مهندس، فرمانده کتائب حزب الله لبنان، یادداشت ها و مقالاتی پیرامون این رویداد بین المللی منتشر کردند.

عجب خط سرخ و ماندگاری دارد این شیعه

فرزاد وثوقی یادداشت نویس و روزنامه نگار شیرازی با عنوان «امنیت وسیاست» مقاله ای در «پاکت سفید» نکاتی را از ابعاد شهادت سردار قاسم سلیمانی مطرح ساخت که در بخشی از آن آمده است: «عجب خط سرخ وماندگاری دارد این مذهب شیعه که از ابتدا تاکنون همچنان ساری وجاری است ولب تشنگان ومقربین را بسوی خود فرا می خواند.حضرت امام(ره) دراین باره فرموده اند، خط سرخ شهادت،خط آل محمد(ص) و علی(ع) است و افتخار شهادت از خاندان نبوت به ذریه و پیروانش به ارث رسیده است.»

این روزنامه نگار و یادداشت نویس روزنامه «شیرازنوین» در ادامه شهادت را به عنوان یک میراث نبوی است ذکر می کند که پیروان خط ولایت با آغوش باز از آن استقبال می کنند واین عزت را تنها می توان خاص طاهرانی دانست که از دنیا دل کنده اند وبه آسمانی شدن می اندیشند.

وثوقی در فراز دیگری از این یادداشت اشاره می کند که «باید پذیرفت که مردم درست تشخیص می دهند و درست انتخاب می کنند هرچند ممکن است گاهی از روی شرم وحیا بعضی مطالب را به زبان نیاورند و یا واکنشی نشان ندهند و یا به احترام ولی امر خود سکوت کنند اما قلبا درست ارزیابی می کنند ودرست تشخیص می دهند. همانهایی که با هزار وعده فکر می کنند مردم را فریب داده اند و از تنگه انتخاب گذشته اند باید بدانند مردم در نهایت آنان را مورد ارزیابی و برخورد قرار خواهند داد.»

خبرنگار پیشین روزنامه های محلی شیراز از جمله نیم نگاه از ابراز احساسات ملی نسبت به شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی یاد می کند و می نویسد: «ابرازاحساسی که حکایت از تشخیص درست ملت دارد. مردم همچنان به سپاه وعناصر فعال درآن اعتماد دارند و آن دسته از وارستگانی که دراین نهاد جان خودرا فدای امنیت مردم می کنند و از سیاست کناره می گیرند بخوبی تشخیص می دهند. یکی از سفارشات مهم واصلی بزرگان کشور به نیروهای مسلح همین حفظ حدود وفاصله با سیاست است. فاصله ای که بدون آلودگی آنان را به درجات عالی ومحبوبیت های ملی می رساند. راه این امیران وسرداران با راه آندسته از فعالین حوزه سیاست واقتصاد جداست ومی توان به جرات گفت در مسیر این پاکان هیچ نقش ونگاری از آن وابستگی های حزبی وگروهی نیست».

به گزارش خبرنگار مهر، به دلیل استقبال  و درخواست رسانه های داخلی و خارجی برای حضور در مراسم تشییع سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان، سازمان بسیج رسانه با همکاری مرکز فضای مجازی بسیج اقدام به راه اندازی یک موکب برای رسانه ها کرد.

کد خبر 4817401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =