زمینه حضور بانوان در ورزش‌های روستایی و محلی فراهم شود

یزد ـ معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: امیدواریم زمینه حضور بانوان در ورزش های روستایی و محلی فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهین فرهادی زاده، یکشنبه شب در جلسه شورای عالی ورزش استان یزد با تاکید بر اهمیت توسعه ورزش در میان زنان اظهار داشت: توسعه ورزش همگانی در بین بانوان کشور به عزم همگانی، فعالیت‌های جدی و بیشتر و فرهنگ‌سازی مناسب نیاز دارد.

وی بیان کرد: در این مسیر علاوه بر همکاری متولیان امر به همکاری رسانه ها نیز نیاز است و امیدواریم رسانه ها در این زمینه وزارت ورزش و جوانان را همراهی کنند.

فرهادی زاده عنوان کرد: رویکرد وزارت ورزش و جوانان با همکاری تمام دستگاه‌ها و همیاری دلسوزان، توسعه ورزش در بین دختران و سایر علاقه‌مندان برنامه ریزی شده و در سال‌های اخیر تلاش‌های مضاعف و مفیدی در این مورد صورت گرفته است .

معاون وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: نقش مدارس و آموزش و پرورش برای فرهنگ‌سازی و ایجاد زمینه مناسب و همکاری در ترویج برنامه‌های همگانی ورزشی و سپس قهرمان‌پروری جزو مباحث مهمی است که باید یا جدیت پیگیری شود.

فرهادی‌زاده اظهارداشت: همانطور که به ورزش آقایان در رشته‌های مختلف کمک های خوبی برای توسعه در هم در زمینه همگانی و هم در ورزش قهرمانی صورت می گیرد باید به طور مساوری برای بانوان نیز لحاظ شود.

وی تاکید کرد: توجه به ورزش بانوان نقش مهمی در موفقیت آنها در امور زندگی دارد بنابراین همه افراد در کنار دولت و هیئت‌ها برای بسترسازی آن باید وظایف خود را انجام دهند.

معاون توسعه ورزش بانوان وزات ورزش و جوانان یادآور شد: توجه به ورزش‌های محلی و روستایی همچنین مسابقات فرهنگی و ورزشی از دیگر مسائلی است که باید زمینه آن برای حضور بانوان فراهم شود.

فرهادی‌زاده با قدردانی از همکاری مجموعه‌های فرهنگی کشور در کنار این وزارتخانه برای توسعه ورزش بانوان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم این همکاری ها هر روز بیشتر از گذشته باشد.

کد خبر 4817853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =