نامگذاری یکی از میادین بیرجند به نام سردار شهید قاسم سلیمانی

بیرجند- با تصویب شورای شهر بیرجند یکی از میادین شهر بیرجند به نام شهید سردار قاسم سلیمانی نامگذاری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر دوشنبه جلسه شورای شهر بیرجند با حضور هشت نفر از اعضای شورا به منظور تصمیم گیری در خصوص نامگذاری یکی از خیابان‌های این شهر به نام سردار سلیمانی، برگزار شد.

رئیس شورای شهر بیرجند در ابتدای این جلسه گفت: برای این موضوع تاکنون مکان‌های مختلفی پیشنهاد شده که باید به صورت درست برای آن تصمیم گیری کرد.

ابراهیم تقی زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه میدان‌ها و خیابان‌های جدید الاحداث ممکن است هنوز آماده بهره برداری نباشد و یا در موقعیت مکانی مناسبی نباشد از این رو نمی‌توان گزینه خوبی برای این کار باشد.

وی ادامه داد: میدان سفیران امید، قسمتی از بلوار پیامبر اعظم، میدان ابوذر، میدان قدس و خیابان پاسداران، میدان طالقانی و میدان و خیابان شهدا پیشنهاداتی است که تاکنون ارائه شده که اعضای شورا باید در مورد آن تصمیم گیری کنند.

رئیس شورای شهر بیرجند ادامه داد: هر تصمیمی ممکن است مخالف و یا موافقی داشته باشد اما باید تصمیمی گرفته شود که کمترین مخالف را داشته باشد.

درخواست مردم بیرجند برای نامگذاری مکانی به نام سردار سلیمانی

شهردار بیرجند نیز در این جلسه اظهار داشت: در پی شهادت ناجوانمردانه سردار سلیمانی به هم راه هم رزمانش برای اولین بار پیام‌های مختلفی از سوی شهروندان دریافت شد که یکی از مکان‌ها و خیابان‌های شهر به نام سردار سلیمانی نامگذاری شود.

محمدعلی جاوید با بیان اینکه در ارادت همه اقشار به این شهید هیچ شک و ابهامی وجود ندارد، بیان کرد: کمترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که مکانی در شهر به نام ایشان نامگذاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از معابر اصلی و مهم شهر قبلاً به اسماءی دیگری نامگذاری شده که به خاطر آدرس دهی‌ها باید مورد توجه باشد، افزود: علاوه بر این بلوار جدیدی که هنوز نامگذاری نشده باشد هنوز نداریم.

شهردار بیرجند با بیان اینکه میدان سفیران امید و قسمتی از بلوار پیامبر اعظم هنوز نامگذاری نشده که می‌تواند گزینه خوبی باشد، بیان داشت: همچنین بخشی از بلوار پیامبر اعظم حد فاصل بلوار عبادی به سمت میدان سپاه یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌تواند برای این کار انتخاب شود.

جاوید با اشاره به اینکه ساخت میدان اجتماعات به عنوان بزرگترین میدان شهر در حال اجرا است، افزود: این میدان نیز هنوز نامگذاری نشده که می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد.

وی بابیان اینکه هنوز مکانی به نام اولین شهید مدافع حرم استان نداریم، عنوان داشت: علاوه بر این خیابان و یا میدانی را برای شهدای مقاومت می‌توان نامگذاری کرد.

شهردار بیرجند در خصوص وضعیت نامناسب المان میدان شهدا نیز گفت: عملیات اجرایی میدان شهدا نیز به زودی آغاز می‌شود و امیدواریم نصب تندیس و عملیات اجرایی آن تا پایان سال انجام شود.

جاوید ادامه داد: با توجه به واکنش‌های جهانی در خصوص این حادثه نیاز است که همزمان با واکنش جهانی ابراز احساسات خود را انجام دهیم و در این زمینه هرچه سریع‌تر تصمیم گیری انجام شود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری بیرجند نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه میدان اجتماعات در آینده محل برگزاری برنامه‌ها و جشن‌های مختلف خواهد بود باید توجه کرد که این انتخاب تناقض با نام شهید نداشته باشد.

قلاسی ادامه داد: در همه کشور این کار انجام شده اما هنوز در مرکز استان انجام نشده که اگر به زمان دیگر موکول شود مورد نقد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته برای اجرای پروژه تابلو شهیدی برداشته شد و مورد نقد قرار گرفتیم، افزود: از همین رو باید پیش بینی‌های لازم انجام شود تا در آینده دچار حاشیه نشویم.

یکی از اعضای شورای شهر بیرجند نیز در این ارتباط گفت: کمترین کاری که شورا می‌تواند در برابر خدمات سردار سلیمانی انجام دهد این است که بهترین مکان به نام ایشان نامگذاری شود.

آغاز عملیات اجرایی و نصب المان از سال آینده

محمد علی طاهری با اشاره به اینکه میدان سپاه با توجه به موقعیتی که در آینده خواهد داشت می‌تواند محل خوبی در این زمینه باشد اما باید از خود سپاه نیز نظرسنجی انجام شود، بیان کرد: میدان فرودگاه ممکن است در آینده تغییرات و وضع نابسامانی داشته باشد که باید این موضوع لحاظ شود.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر بیرجند نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه باید در عمل ما راه شهید ادامه پیدا کند، اظهار کرد: باید مثل شهید فکر و عمل کنیم وگرنه نامگذاری ظاهر عمل است.

محمدرضا حسنی صفت اضافه کرد: بهتر است به جای خیابان و یا میدان یک پارک بنام این شهید نامگذاری شود که در این زمینه پارک جنگلی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز گفت: نبایستی شهید سلیمانی را محدود به تفکر خاص کنیم چرا که فرای افکار بودند تمام مذاهب ایشان را دوست داشتند و به ایشان کمک می‌کنند بنابراین در نامگذاری‌ها باید این محدودیت‌ها برداشته شود.

یزدان شناس با بیان اینکه برای جلوگیری از ایجاد تبعات نباید با سرعت این کار انجام شود، بیان کرد: در این راستا باید یک تیم کارشناسی تشکیل و با جمع آوری نظرات مردم، مسئولان شهرستانی و استانی مکان مناسبی انتخاب شود.

گفتی است؛ در این جلسه در نهایت برای نامگذاری میدان فرودگاه و میدان سپاه به نام سردار قاسمی به رأی گذاشته شد که با وجود رأی مساوی اعضای شورا در نهایت میدان سپاه انتخاب شد.

شهردار بیرجند نیز در پایان گفت: عملیات اجرایی و نصب المان مناسب برای این میدان در بودجه پیش بینی می‌شود.

جاوید با بیان اینکه از همین الان تهیه طرح و المان آغاز می‌شود، اظهار امیدواری کرد: عملیات اجرایی این پروژه از ابتدای سال آینده آغاز شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه تعداد زیادی از مردم شهرهای مختلف درخواست برگزاری مراسم تشیع شهدا را داشتند و انجام آن امکان پذیر نبود، می‌توانیم در یکی از خیابان‌های شهر محلی در نظر گرفته شود تا مردم بتوانند دل نوشته‌های خود نسبت به این شهید را در آنجا بنویسند.

کد خبر 4818463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =