عکس کاغذی از دفترچه درمانی بیمه شدگان حذف می‌شود

شیراز_مدیر کل تأمین اجتماعی فارس گفت: از این پس عکس دفترچه بیمه شدگان به صورت الکترونیکی بر روی دفترچه‌های درمانی چاپ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم کشاورز با اشاره به لزوم شناسایی و احراز هویت بیمه شدگان، مستمری بگیران و افراد تبعی آنها هنگام مراجعه به واحدهای اجرایی و مراکز درمانی گفت: در حال حاضر امکان دریافت و نگهداری عکس مخاطبان از طریق ارتباط آنلاین با سازمان ثبت احوال کشور در سیستم‌های این سازمان فراهم شده است.

وی تکمیل پایگاه اطلاعات شخصی مخاطبان تأمین اجتماعی را امری ضروری بر شمرد و افزود: برای ارائه خدمات متمرکز دفترچه درمانی، نامنویسی و آرشیو پرونده الکترونیک بایستی عکس دیجیتال دریافت شده از سازمان ثبت احوال در پرونده بیمه شدگان درج شود.

مدیر کل تأمین اجتماعی فارس در ادامه به نحوه ثبت اطلاعات بیمه شدگان و مستمری بگیران اشاره کرد و افزود: بیمه شدگان تأمین اجتماعی که برای صدور، تمدید و یا تعویض دفترچه درمانی به شعب تأمین اجتماعی مراجعه می‌نمایند لازم است کارت ملی و شناسنامه خود واعضای خانواده خود را به همکاران ما ارائه نمایند تا پس از ثبت شماره سریال مندرج در پشت کارت ملی هوشمند که ترکیبی از حروف و اعداد است، نمایه عکس آنان از پایگاه سازمان ثبت احوال کشور دریافت شود.

کشاورز تاکید کرد: مخاطبانی که نمایه عکس آنها از پایگاه ثبت احوال دریافت شود، عکس دریافت شده از پایگاه موصوف، روی جلد دفترچه درمانی آنان چاپ خواهد گردید و در صورت عدم تطابق عکس دریافتی با عکس مندرج بر روی کارت ملی هوشمند، لازم است به سازمان ثبت احوال برای رفع مغایرت مراجعه کنند.


وی با بیان اینکه دریافت عکس مخاطبان از پایگاه ثبت احوال محدود به مرز جغرافیایی شعب نیست، اظهار داشت: این امر توسط همه واحدهای اجرایی اعم از شعبه، شعبه اقماری و کارگزاری‌های رسمی سازمان امکان پذیر است.

کد خبر 4818524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =