پرداخت تسهیلات بانکی برای بازسازی خانه های روستایی

شهرکرد- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال وبختیاری از پرداخت تسهیلات بانکی برای بازسازی خانه های روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سهراب رئیسی ظهر دوشنبه با اشاره به گزارش عملکرد سیل فروردین ماه سال جاری اظهارداشت: میزان خسارت وارده بر واحدهای مسکونی شهری و روستایی استان در ۳۷ شهر و ۵۰۱ روستا جمعاً به تعداد سه هزار و ۶۱ واحد احداثی و تعمیری شهری و روستایی با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان ارزیابی و برآورد شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات و کمک بلاعوض پیگیری و ابلاغ شده است، افزود: مجموعاً برابر ۹۲۴ میلیارد ریال شامل ۷۴۶ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۱۷۸ میلیارد ریال کمک بلاعوض ابلاغ شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: تعداد ۲۱۰ فقره از ۲۹۵ فقره تسهیلات بانکی احدث واحدهای شهری معرفی و ۱۰۸ فقره برابر ۳۷ درصد از کل سهمیه. عقد قرارداد شده است.

رئیسی با بیان اینکه تعداد ۴۸۳ فقره از ۴۷۶ فقره تسهیلات بانکی احداث واحدهای روستایی معرفی و ۲۸۸ فقره ۶۱ درصد از کل سهمیه منجر به عقد قرارداد شده است، ادامه داد: همچنین تعداد یک هزار و۴۹۲ فقره از یک هزار و ۹۵۵ فقره تسهیلات بانکی تعمیرات واحدهای شهری و روستایی پرداخت و ۶۲۸ فقره ۳۲ درصد از کل سهمیه منجر به عقد قرارداد شده است.

وی گفت: معرفی تعداد ۲۰۲ فقره از ۷۷۱ فقره تسهیلات بانکی امور معیشتی و عقد قرارداد ۴۴ فقره برابر پنج درصد از کل سهمیه انجام شده که این تسهیلات متناسب با روند اجرایی واحدهای احداثی شهری و روستایی پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کل مبلغ تسهیلات پرداختی تا آذرماه ۲۷۰ میلیون ریال بوده است، تصریح کرد: مبلغ ۲۷۷ هزار میلیون ریال کمک بلاعوض تخصیص یافته است.

کد خبر 4818549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =