شهید سلیمانی هرگز به فکر مقام، خودنمایی و کسب شهرت نبود

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: شهرت هرگز شهید سلیمانی را از راه بدر نکرد که به فکر مقام، خودنمایی و کسب شهرت باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حدادعادل مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با حضور در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری اظهارداشت: سردار سلیمانی زندگی‌اش در سه کلمه، از جنس مردم، در میان مردم و در خدمت مردم خلاصه می‌شود. سردار سلیمانی از یک روستای کم جمعیتی برخاسته و زندگی ساده‌ای داشته است.

حداد عادل افزود: شهرت هرگز او را از راه بدر نکرد که به فکر مقام، خودنمایی و کسب شهرت باشد.

وی در خصوص زندگی ساده ایشان در زمان حال گفت: تمام زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرد و برای خاطر خدا یک زندگی ایمانی، معنوی، انقلابی و عرفانی، در خدمت مردم، میهن و کشور آن هم در میدان جنگ یعنی می‌دانی که باید جانش را کف دستش بگیرد، داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دو جنبه از سردار سلیمانی، گفت: یکی خردمندی و قدرت تفکر او بود. بنده در مجلس هفتم که گاهی در شورای عالی امنیت ملی تحلیل‌های آقای سلیمانی از اوضاع منطقه را می‌شنیدم دقت می‌کردم و می‌دیدم که مردی است که اهل تفکر، تعقل، با دقت نظر، ژرف نگر و همه‌جانبه نگر و یک استدلالی پشتوانه‌ای سخنش بود. به هیچ وجه عقایدش مبتنی بر هیجانات و شعارهای سطحی نبود و یک قدرت اقناعی هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور داشت.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه آقای سلیمانی استدلال می‌کرد و شخصیت‌های خارجی را هم قانع می‌کرد برای مدعایی که داشت، گفت: علاوه بر فکر قوی یک روح ایمانی، اخلاقی و والایی داشت.
آخرین باری که با ایشان صحبت کردم در محرم امسال بود. ایشان فکر کنم هر شب به روضه آقا آمدند و من در یکی از شب‌ها تصادفاً کنار ایشان نشسته بودم در داخل مجلس شد آیه‌ای از قرآن خوانده شد که معنی آن این بود که در بین مؤمنین مردانی هستند که بر سر پیمانی که با خدای خود بسته‌اند با صداقت ایستاده‌اند و با صداقت به آن وفا کردند بعضی از این مردان این وظیفه را به انجام رساندند و بعضی هم در انتظارند و هیچ تغییر و تحولی در اعتقادشان ایجاد نمی‌شود و ثبات قدم دارند.

وی افزود: این آیه که خوانده شد آقای سلیمانی زار زار گریه کردند؛ من سرم را کنار گوشش بردم و گفتم چه شده، یاد رفقای شهیدت افتادی. واقعاً ایشان یعنی به این درجه از عرفان و معنویت رسیده بود.

حدادعادل در خصوص شکل گیری یک وحدت ملی در کشور و اثر آن در جایگاه ایران در منطقه، گفت: این حضور نشان داد که ارزش‌های ملت ایران چیست؟ یعنی ارزش‌های سردار سلیمانی در قالب این جمعیت و حضور نشان داده شد و احترامی که ملت برای سردار سلیمانی گذاشت، احترام به همه ارزشهای شخصیت‌ی او بود. ارزش ایمان، اعتقاد به خدا، ساده زیستی، پاکی، مردم داری، مردم گرایی و انقلابی بودن. پیرو امام و رهبری بودن؛ همه کسانی که سردار سلیمانی را می‌شناختند به عنوان یک سرباز رهبری می‌شناختند.

کد خبر 4818744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =