هفته آینده با مسئولان انتخابات دیدار می‌کنیم

رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌شده تا با مسئولان انتخابات مجلس در رده‌های مختلف جلسه داشته باشیم و این دیدارها در هفته آینده انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین جلسه رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان با دبیران کل و نماینده تام اختیار احزاب اصلاح‌طلب برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سید حسن رسولی ضمن تشکر از اعضای شورای مرکزی ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان برای انتخاب او به‌عنوان رئیس این ستاد، گفت: شورایعالی و ستاد مرکزی مولود شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب هستند. این نخستین جلسه با احزاب اصلاح‌طلب است تا درباره برگزاری انتخابات مجلس یازدهم از نظر اجرایی و انتخاب مسیر به جمع‌بندی برسیم.

وی با تشریح اقدامات انجام‌شده در ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان، گفت: وظیفه اصلی ستاد مرکزی، هماهنگی امور اجرایی و هم‌راستا کردن ستادهای انتخاباتی است و مصر هستم تا در چارچوب تعیین‌شده حرکت کنیم و از ظرفیت‌های موجود به‌خصوص ظرفیت پیشکسوتان، زنان و جوانان استفاده بهینه کنیم.

رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان بابیان اینکه در کنار هماهنگی با کارگروه استانی برای تشکیل ستاد و رویه اجرایی، برنامه‌ریزی‌شده تا با مسئولان انتخابات مجلس در رده‌های مختلف ازجمله وزیر کشور، رئیس ستاد انتخابات کشور و سایر مسؤلان انتخابات جلسه داشته باشیم، اعلام کرد: این دیدارها در هفته آینده انجام خواهد شد.

رسولی بابیان اینکه طرح سرا با دو ملاحظه حقوقی و فنی فعلاً مصوب است، تأکید کرد: طرح جایگزین سرا را داریم، مخالفت‌هایی نسبت به اجرای آن در سطوحی مطرح‌شده اما سیاست شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان بر این است که این طرح مصوب شده و قابلیت اجرا دارد.

وی در ادامه ضمن تشریح نمودار سازمانی ستاد مرکزی شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان، گفت: در آخرین جلسه شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان دو سند، راهبرد جریان اصلاح‌طلبی و کلیات برنامه‌های سنجش پذیر اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم به تصویب رسید. سند میثاق نامه و مفاد آن و سند نهایی معیارهای کاندیدا گزینی هنوز باقی‌مانده است که در اولین فرصت بررسی و مصوب خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره حضور و عدم حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو، اظهار داشت: فرض ما حضور در انتخابات است اما حضور ما در این دوره متفاوت از دوره گذشته خواهد بود و بنا داریم کیفیت محور در انتخابات حضورداشته باشیم به‌طوری‌که اگر در حوزه‌هایی که به هر دلیل کاندیدای اصلاح‌طلب وجود ندارد، لیستی از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان اعلام نخواهد شد.

رسولی با بیان اینکه با تمام مراجع نظارتی و اجرایی با حفظ هویت واقعی اصلاح‌طلبی و با ادبیات شفاف تعامل خواهیم داشت، تاکید کرد: برای حفظ و توسعه اعتماد بین احزاب، عضو و اعضا حقیقی حداکثر تلاش را خواهیم کرد.

وی اعلام کرد: روز یک شنبه هفته آینده با اعلام اولیه نام ثبت نام کنندگان در سراسر کشور بستر اجرایی و آرایش انتخاباتی واضح‌تری را شاهد خواهیم بود تا متناسب با آن تصویر و در مقام اجرای راهبردهای ارکان شورایعالی مسیر رسیدن به هدف را از منظر اجرایی تعیین خواهیم کرد.

در این جلسه دبیران کل و نماینده تام اختیار احزاب اصلاح‌طلب نیز نظرات خود را نسبت به اظهارات بیان‌شده بیان و پیشنهادهایی را مطرح کردند.

کد خبر 4819365

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =