طرح «یاری‌گران زندگی» در ۶۸ مدرسه بروجرد اجرایی می‌شود

بروجرد- مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد از اجرای طرح «یاری‌گران زندگی» در ۶۸ مدرسه خبر داد و گفت: این طرح در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از شیوع مواد مخدر اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم طرح «یاری‌گران زندگی» در بروجرد عصر سه شنبه با حضور محمد مهرافزون مدیر آموزش و پرورش بروجرد، کاوند معاونت پرورشی و هیأت همراه و امرایی ریاست کانون هان مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش لرستان در سالن کنفرانس دبستان حافظی ۲ برگزار شد.

محمد مهرافزون مدیر آموزش و پرورش بروجرد در این مراسم اظهار داشت: طرح «یاری گران زندگی» بستری مناسب برای شناسایی و پیشگیری از مواد مخدر است.

وی با اشاره به اجرای طرح یاری گران زندگی در سه سطح آگاه سازی، ترویج فرهنگ و پیشگیری و شناسایی افزود: مدارس مجری این طرح که انتخاب شده‌اند بیشتر در معرض خطر و آسیب‌های اجتماعی مواد مخدر هستند و هدف از این طرح توانمند سازی دانش آموزان و اولیا برای جلوگیری و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد ادامه داد: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر عزم ملی و محلی می‌طلبد و همه دستگاه‌های اجرایی برای ریشه کن کردن و کاهش آسیب‌های ناشی از مواد مخدر باید همت و تلاش کنند.

مهرافزون تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه اجرایی نقش بسزایی در اقدامات پیشگیرانه آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر دارد.

وی گفت: طرح یاری گران زندگی بستری مناسب برای شناسایی و پیشگیری از مواد مخدر است و هدف آن در مدارس پیشگیری و کاهش سو مصرف مواد مخدر است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد افزود: در طرح یاریگران زندگی معلمان، مربیان، دانش آموزان و دست اندر کاران نظام تعلیم و تربیت با تولید فکر نقش اساسی در شناسایی و کاهش مواد مخدر دارند و همچنین برای اجرای این طرح باید از کارشناسان، مشاوران، کارشناسان نیروی انتظامی و دست اندر کاران آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر استفاده کرد.

مهرافزون با اشاره به اینکه تشکل‌های دانش آموزی، بسیج و شورای دانش آموزی و پیشگامان نقش مهمی در شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند، عنوان کرد: امید است تا سال ۱۴۰۰ بتوانیم این طرح را در تمام مدارس شهر و روستا اجرا کنیم.

وی تاکید کرد: در بروجرد بنا بر این است که ۶۸ مدرسه مجری طرح یاریگران زندگی شوند که در بین این مدارس ۱۵ مدرسه ابتدایی، ۲۷ مدرسه متوسطه اول و ۲۸ مدرسه متوسطه اول هستند.

کد خبر 4819831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =