کاهش ۵٠ درصد بیکاری در فارس طی پنج سال

شیراز - استاندار فارس گفت: طی پنج سال گذشته بیکاری در استان فارس ۵٠ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی ظهر چهارشنبه در کارگروه اشتغال بیان کرد: جایگاه فارس در نرخ بیکاری پیشتر جایگاه مناسبی نبود و فارس یکی از استان‌های انتهایی در کشور بود اما طی پنج سال گذشته فارس توانست جایگاه مناسبی در کشور داشته باشد و اکنون نرخ بیکاری در فارس به ٧ درصد رسیده است.

عالی‌ترین مقام دولت در فارس با اشاره به اینکه فارس دومین استان کشور به لحاظ بیکاری است عنوان کرد: پیشتر فارس در جایگاه ٢۵ کشور قرار داشت اما با توجه به اقدامات انجام شده از سال ٩٢ تاکنون کاهش چشمگیری در زمینه بیکاری داشته‌ایم.

وی با تاکید بر گردشگری در فارس تصریح کرد: یکی از اولین‌ها استان فارس بخش گردشگری است و انتظار از دستگاه‌های مربوطه این است که نسبت به جذب تسهیلات در این بخش اقدامات لازم صورت بگیرد.

رحیمی همچنین به دستگاه‌های اجرایی متذکر شد: جذب تسهیلات اولویت اول دستگاه‌های اجرایی باید باشد و این دستگاه‌ها باید به گونه‌ای عمل کنند که تمامی تسهیلات اختصاص یافته جذب شود.

او افزود: دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به هفت دستگاه اختصاص یافته و تاکنون تنها ۴٠ درصد از این تسهیلات جذب شده است.

استاندار فارس با تاکید بر جذب سرمایه گذاری تصریح کرد: یکی از اقدامات مورد تاکید در استان جذب سرمایه از طریق سرمایه گذاری است تا علاوه بر کاهش فرایند ایجاد اشتغال نسبت به تأمین سرمایه ایجاد بنگاه یا توسعه بنگاه‌های موجود اقدام شود.

عالی‌ترین مقام دولت در فارس با اشاره به اینکه تحریم‌ها فراز و فرودهای مختلفی در کشور ایجاد کرده است بیان کرد: با توجه به سیمای اقتصادی کشور حرکت فضای اقتصادی کشور به سمت تحرک بخش خصوصی در حرکت است.

وی در پایان در خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: ارزیابی مدیریت ارشد استان از تعهداتی که سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در ابتدای سال داده‌اند منفی است و این دستگاه‌ها نتوانسته از تعهدات خود مبنی بر جذب تسهیلات را اجرایی کنند.

کد خبر 4820262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =