هدف هر جشنواره‌ای الزاماً تولید آثار سفارشی نیست

شیراز- معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس، گفت: هدف هر جشنواره‌ای الزاماً تولید آثار سفارشی نیست.

بهروز مرامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، پیرامون شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان که با عنوان «سروناز» به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد گفت: فیلم‌ها بازبینی و مجوز اکران آثار صادر شده و سه روز اکران پیش روی این رویداد منطقه‌ای سینمای جوان است.

وی هر جشنواره‌ای را دارای تأثیرات مبتنی بر اهداف یک رویداد فرهنگی ارزیابی کرد و افزود: نفع جشنواره در این است که موجب می‌شود رقابتی سالم میان فیلمسازان روی دهد.

وی آثار مثبت جشنواره‌های منطقه‌ای را در آشنایی با تجربه‌های دیگران و تماشای تولیداتی که بدین منظور ساخته شده‌اند دانست و گفت: این جشنواره‌ها موجب می‌شود فیلمسازان با تجربه‌های دیگران آشنا شوند و چنانچه کمبود و نقصانی داشته باشند طبیعتاً با تماشای این آثار برطرف می‌شود.

مرامی از سویی برگزاری جشنواره‌ها را در شهرستان را موجب ایجاد انگیزه در میان فیلمسازان ارزیابی کرد و افزود: انعکاس مثبتی از فعالیت‌های هنری به واسطه جشنواره‌های منطقه‌ای در کشور به وجود می‌آید.

فیلمسازان برای جشنواره‌های بعدی هم تشویق و ترغیب شوند

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در ادامه به کارکرد ویژه ای برای جشنواره‌ها اشاره کرد و گفت: از نظر تولید؛ برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای انگیزه‌ای می‌شود تا فیلمسازان برای جشنواره‌های بعدی هم تشویق و ترغیب شوند.

به باور مرامی، حتماً باید به فکر این باشیم که جشنواره‌ها برای پروژه‌های متعدد فیلمسازی کمک کند.

معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس با توجه به اهدافی که جشنواره‌ها دارند خواستار حمایت از یک تا سه پروژه فیلمسازی در قالب گرایش‌های فرهنگی رایج شد و گفت: این روند برای رسیدن به اهداف جشنواره‌ها کمک می‌کند؛ اهداف هر جشنواره‌ای هم الزاماً تولید آثار سفارشی نیست.

وی به این اتفاق در جشنواره‌های بزرگ دنیا اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها زیر نظر دبیرخانه دائمی چنین رویدادهایی شکل می‌گیرد و کمک می‌کند که برگزیدگان جشنواره در پروژه‌های بعدی مورد حمایت قرار گیرند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با توجه به اهدافی که جشنواره‌ها دارند خواستار حمایت از یک تا سه پروژه فیلمسازی در قالب گرایش‌های فرهنگی رایج شد و گفت: کم کم این روند برای رسیدن به اهداف جشنواره‌ها کمک می‌کند؛ اهداف هر جشنواره‌ای هم الزاماً تولید آثار سفارشی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان و نخستین جشنواره «سینما و ادبیات» ۳ تا ۶ بهمن ماه به میزبانی پردیس سینمایی هنرشهر آفتاب شیراز برگزار خواهد شد.

کد خبر 4820366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =