مبارزه با استکبار به فرهنگ سیاسی عمومی منطقه تبدیل شد

مبارزه با استکبار به فرهنگ سیاسی عمومی منطقه تبدیل شد. این تغییر فرهنگ سیاسی با پشتوانه سیاست مقاومت می‌رود تا با طراحی اقتصاد سیاسیِ مستقل در منطقه، خود را از وابستگی به جهان غرب آزاد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید زاهد زاهدانی جامعه شناس و استاد دانشگاه شیراز درباره تأثیرات داخلی و خارجی شهادت سردار سلیمانی و همراهان او در یادداشتی نوشت:

باید بدانیم که کارگردان اصلی عالم، خداوند تبارک و تعالی است. اوست که همه امور را تدبیر می‌کند. او در قرآن کریم می‌فرماید که این دنیا بازیچه است و سرای باقی جهان دیگر است. هم او این دنیا را مزرعه آخرت قرار داده است. این دنیا را آفریده تا ببیند کدام یک از ما در عمل بهتریم. در محاسبه به قدر پوسته هسته خرمایی هم اَعمال ما را حساب می‌کند. او وعده داده است که اجر مؤمنین را ضایع نمی‌کند. در پرتو چنین واقعیتی است که باید به ارزیابی نتایج شهادت بزرگ مردی مانند سردار رشید و مجاهد خستگی ناپذیر اسلام حاج قاسم سلیمانی و یاران او بپردازیم.

ایشان مزد خود را از خداوند گرفتند و به اهداف خود رسیدند. شهادت ایشان موجب شد همه آرمان‌هایشان محقق شود و بیشتر از آنچه تصور می‌کردند از خداوند بگیرند. انقلاب اسلامی کل منطقه غرب آسیا را گرفت، مردم منطقه را علیه متجاوزین متحد کرد و بازتاب جهانی یافت.

حاج قاسم و یارانش همچون دیگر بندگان صالح خدا تاریخ ساز شدند. دنیا قبل از شهادت ایشان و بعد از آن کاملاً متفاوت است. خطوط اصلی جبهه حق در مقابل باطل، که بعد از وقوع انقلاب اسلامی به صف آرایی پرداخته بودند، کاملاً واضح شد. جبهه باطل به سرکردگی آمریکا خود را به وضوح نشان داد و بطلان خود را به اثبات رساند و منطقه غرب آسیا تقریباً یک پارچه در مقابل آن قرار گرفت.

در نتیجه وسعت روح حاج قاسم و همراهانش، به اذن الله در قلب همه، به وسعت گنجایشی که داشتند، نور حق دمید و حتی کسانی که در این منطقه در مقابله با استکبار جهانی در تردید بودند به مقداری که نور حق در قلوب خویش داشتند به جبهه حق متصل شدند. به عبارت ملموس‌تر، جبهه مقاومت بر سیاست غرب آسیا غلبه یافت و امروز دیگر آمریکا در مقابل جامعه مسلمین غرب آسیا قرار دارد نه گروهی از افراد این جوامع.

از سوی دیگر در ایران نه تنها روح تازه ای در انقلاب اسلامی دمیده شد، بلکه اتحاد ملی حول محور حق خواهی تجدید شد. همه کسانی که از نتیجه بخش بودن انقلاب اسلامی به تردید افتاده بودند و تجدید عهد با آمریکا را در خیال خود می‌پروراندند، بیدار شدند و مجدداً به کسوت انقلابی درآمدند و در مقابل دنیای استثمار قرار گرفتند.

به عبارت دیگر مبارزه با استکبار به فرهنگ سیاسی عمومی منطقه تبدیل شد. این تغییر فرهنگ سیاسی با پشتوانه سیاست مقاومت می‌رود تا با طراحی اقتصاد سیاسیِ مستقل در منطقه، خود را از وابستگی به جهان غرب به طور کلی آزاد کند.

و به این ترتیب است که دیگر جایی برای آمریکا و یارانش در منطقه غرب آسیا باقی نمی‌ماند و باید دست روی کلاه خویش گذاشته و منطقه را ترک کنند.

این است اجری که خداوند تبارک و تعالی به مجاهدت‌های سرلشکر شهید سردار قاسم سلیمانی و یارانش داده است. نمی‌دانم وقتی به زاری از خداوند طلب شهادت می‌کرد خودش می‌دانست که خداوند به او چنین پاداش ارزشمندی خواهد داد؟

کد خبر 4820552

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha