نقد منصفانه رویکرد اصلی رسانه‌ها باشد

زنجان-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تاکید کرد: آنچه که رسانه‌ها باید در شرایط کنونی مدنظر داشته باشند، نقد منصفانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه کرباسی ظهر چهارشنبه در شورای هم اندیشیبا رسانه‌های استان زنجان، نقد منصفانه را یکی از ضرورت‌های امروز رسانه‌ها دانست و با بیان اینکه این بدان معنی نیست که رسانه‌ها باید در حکم بلندگوی دستگاه‌های دولتی باشند، گفت: امروز رسانه‌ها باید به وظایف خود بیش از گذشته اشرافیت داشته و در این راه قدم بردارند که این خود زمینه مطالبه‌گری در جامعه را افزایش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که امروز رسانه‌ها باید بیش از هر زمان دیگری مدنظر داشته و آن را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند، موضوع آگاهی‌بخشی به جامعه است، افزود: زمانی که رسانه‌ها مشغول اطلاع‌رسانی در بطن جامعه و در زمینه‌های مختلف هستند، باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که اطلاعات ارائه شده در سطح جامعه، اطلاعات متقن و صحیحی باشد.

کرباسی با یادآوری اینکه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تلاش کرده است تا حمایت‌هایی را از رسانه‌ها به عمل آورد که نمونه این حمایت‌ها بحث اختصاص یارانه به مطبوعات است که پارسال سه روزنامه از این حمایت‌ها بهره‌مند شدند، تصریح کرد: در خصوص توزیع آگهی‌های مطبوعاتی نیز این امر به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته شده است.

کرباسی با بیان اینکه نگاه این وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توزیع آگهی‌ها، به گونه‌ای نیست که نشریات پرمخاطب در اولویت قرار گیرد، ادامه داد: یکی از رویکردهایی که در زمینه توزیع اگهی مطبوعات در نظر گرفته‌ایم، بحث برخورداری نشریات از میزان مبالغ آگهی‌ها به صورت یکسان است و معتقدیم برای تحقق این امر باید مدیریت‌ها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با یادآوری اینکه نقد منصفانه از سوی رسانه‌ها باعث خواهد شد تا مطبوعات در فضای آرام‌تر و به دور تنش فعالیت‌های خود را تداوم ببخشند، اظهار کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که رسانه‌ها می‌توانند جامعه را بیش از پیش به سمت آرامش رهنمون کنند، به همین خاطر با رویکرد نقد منصفانه و به دور از نگرش‌های شخصی به مسائل به این مهم دست یافت.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه مطبوعات امسال شاهد حضور نیافتن برخی از رسانه‌ها بودیم که این موضوع از اختلاف برخی از رسانه‌ها با خانه مطبوعات نشأت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بی‌شک، این گونه اقدامات می‌تواند به خود رسانه‌ها ضربه بزند، به همین خاطر انتظار داریم اعتراض‌ها در این زمینه به شکل قانون‌مند باشد.

کد خبر 4820740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =