اختلاف قیمت دارو در داروخانه‌ها/تذکرجدی دادستانی و تعزیرات حکومتی

خرم‌آباد- اختلاف قیمت دارو و همچنین عدم نظارت بر موضوع گرفتن حق ویزیت دارو در داروخانه‌های لرستان موجب انتقاد شدید دستگاههای نظارتی این استان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد فوق العاده تنظیم بازار لرستان شامگاه چهارشنبه در محل استانداری لرستان برگزار شد، یکی از موضوعات مطرح شده در این ستاد بحث اختلاف قیمت دارو و همچنین عدم نظارت معاونت غذا و دارو بر موضوع گرفتن حق ویزیت دارو از سوی داروخانه‌های استان بود.

این امر موجب انتقاد جدی مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان و همچنین معاون دادستان مرکز لرستان شد.

اختلاف قیمت دارو در داروخانه‌های لرستان

بهرام براری مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان با اشاره به تفاوت قیمت دارو در داروخانه‌های استان، اظهار داشت: به دلیل اینکه دارو در نسخه ذکر نمی‌شود و در فاکتور هم نمی‌آید، شاهد تفاوت قیمت دارو در سطح استان هستیم.

بر اساس مصوبات دیوان عدالت اداری، حق ویزیت دارو ابطال شده است اما متأسفانه همچنان این امر را در داروخانه‌های استان می‌بینیم وی با تاکید بر اینکه بارها به طور مصداقی برای خود من پیش آمده و جای هیچ گونه شبهه و انکار در این رابطه وجود ندارد، افزود: همچنین بر اساس مصوبات دیوان عدالت اداری، حق ویزیت دارو ابطال شده است اما متأسفانه همچنان این امر را در داروخانه‌های استان می‌بینیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان با تاکید بر اینکه به طور مثال دارو دو نسخه دارد و کل ارزش دارو بر اساس نسخه و درصد بیمه‌ای هزار و ۵۰۰ تومان می‌شود و این در حالیست که داروخانه دو هزار تومان حق ویزیت و تعرفه فنی می‌گیرد، گفت: اگر این امر محل قانونی دارد، علوم پزشکی آن را اطلاع رسانی کند که مردم بدبین نشوند و اگر هم محل قانونی ندارد چرا علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو برخورد نمی‌کند.

براری، افزود: این امر یکی از مطالبات مردمی است و بارها آن را از طریق سامانه ۱۳۵ دریافت کرده ایم و به دلیل اینکه کار تخصصی است نتوانسته ایم جواب بدهیم، وظیفه نظارت بر عهده علوم پزشکی است.

نماینده غذا و دارو: رأی دیوان عدالت اداری به ما ابلاغ نشده است

جعفری نماینده معاونت غذا و دارو در واکنش به سخنان مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان، اظهار داشت: در رابطه با حق فنی داروخانه‌ها، ما زیر نظر سازمان غذا و داروی تهران هستیم و این سازمان، رأی که دیوان عدالت اداری می‌دهد را باید به ما ابلاغ کند.

من منکر این نمی‌شوم که گران فروشی نمی‌شود و یا می‌شود اما ما نظارت خود را بیشتر می‌کنیم وی همچنین به موضوع اختلاف قیمت دارو در داروخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: شرکت‌های مختلف، قیمت‌های مختلف دارند.

نماینده معاونت غذا و داروی علوم پزشکی لرستان، افزود: اما من منکر این نمی‌شوم که گران فروشی نمی‌شود و یا می‌شود اما ما نظارت خود را بیشتر می‌کنیم.

انتقاد جدی معاون دادستان از معاونت غذا و دارو

این سخنان نماینده معاونت غذا و دارو موجب واکنش معاون دادستان مرکز لرستان شد تا حسن ابراهیمی در سخنانی، گفت: وقتی که رأی صادر شد، نهاد هیچ مسئولیتی برای ابلاغ ندارد و همه افراد بعد از ۱۵ روز از تصویب قانون، مکلف به اجرای آن هستند و هیچ کس این حق را ندارد که بگوید من از قانون اطلاع نداشتم و مافوق به ما اطلاع نداده است.

وی، بیان داشت: قانون برای همه بعد از ۱۵ روز از تصویب، لازم اجرا است.

معاون دادستان مرکز لرستان، افزود: متأسفانه علیرغم اینکه این رأی دیوان عدالت اداری است، به آن عمل نمی‌شود و می‌توانیم بگوییم این امر عمل نکردن به قانون است.

کد خبر 4821026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =