نقشه راه آینده کشور پیاده کردن بیانیه گام دوم است

قزوین- رئیس مرکز مطالعات فرهنگی بسیج مستضعفین کشور گفت: نقشه راه آینده کشور پیاده کردن بیانیه گام دوم انقلاب برای تحقق حکومت اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش تبیین بیانیه انقلاب اسلامی روز پنجشنبه با حضور جمع کثیری از فعالان عرصه فرهنگی، اصحاب رسانه، تشکل‌های دینی و مذهبی در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

علی پور جباری در این همایش گفت: شهید سلیمانی با درایت و تدبیری که داشت به دنبال وحدت و انسجام داخلی بود و از هر گونه تفرقه افکنی پرهیز می‌کرد.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی در سر بزنگاه و هر جا که احساس می‌کرد اظهار نظر یا حضورش می‌تواند به حل مشکلات کمک کند وارد می‌شد به همین دلیل با همه اختلاف سلیقه و دیدگاهی که با برخی مسئولان دولتی داشت در جریان استعفای ظریف وارد شد و یا وقتی ترامپ به رئیس جمهور اهانت کرد به این قمارباز گفت فقط رویارویی من با تو کافیست.

پور جباری یادآور شد: اعلام پایان داعش توسط سردار سلیمانی، پیام تشکر از مواضع مقاومتی حسن روحانی، پایان غائله کردستان عراق و مصاحبه برای دفاع از زوایای شهدای کربلای ۴ و دفاع از جبهه مقاومت بخشی از نقش‌های تأثیرگذار این شهید والامقام است.

وی اظهار داشت: شهید سلمیانی تنها کسی است که نشان ذوالفقار را از دست مبارک رهبری دریافت می‌کند و این افتخار بیانگر جایگاه شهید در منطقه است.

رئیس مرکز مطالعات فرهنگی بسیج مستضعفین تصریح کرد: حمایت از اقلیم کردستان عراق و جبهه مقاومت از دیگر مسائلی بود که نقش شهید را برجسته کرد و شاید با استعفای ظریف یک بن بست سیاسی در کشور ایجاد می‌شد که با حضور به موقع حاج قاسم این وضعیت حل شد.

وی گفت: با آغاز مقاومت فعال در منطقه، شاهد تروریست نامیدن سلیمانی بودیم و اردیبهشت ماه امسال برای فهم شرایط سیاسی یک دوره مهم است و نقش شهید در مناطق سیل زده ارزشمند است که مردم را بسیج می‌کند تا با سیل مقابله شود.

شهید سلیمانی اظهار داشت: مصاحبه شهید در خصوص محور مقاومت و جنگ ۳۳ روزه از دیگر کارهای تأثیر گزار است.

پور جباری یادآور شد: پس از شهادت این بزرگوار در مدت یک شبانه روز بیش از ۱۲۵ هزار مورد محتوای تولیدی داشتیم که بی نظیر است که و یک رخداد این گونه اذهان عمومی را تحت تأثیر قرار دهد و این تشییع باشکوه شکل بگیرد.

وی بیان کرد: در حادثه سقوط پهباد که از رویدادهای مهم بود حدود ۱۴ هزار محتوای خبری در روز تولید شد و این موضوع در جریان پایان داعش ۲ هزار مورد بود که نشان می‌دهد شهادت قاسم سلمیانی تا ۵۰ برابر رویدادهای جهانی مهم تولید محتوا داشته است که عظمت و محبوبیت و تأثیرگذاری شهید را نشان می‌دهد.

پور جباری اضافه کرد: در شرایطی که ملت و کشور در فشار اقتصادی و سیاسی و تحریم هستند این شهادت موجب تحول می‌شود و آمریکا جرأت نمی‌کند به حمله موشکی ایران پاسخ دهد و این حضور باشکوه مردم در تشییع شهید مهمترین نقش را در این اقتدار دارد.

وی اظهار داشت: انسان‌های مؤمن هم زندگی و هم شهادتشان تعیین کننده و تحول آفرین است و با تقویت جبهه مقاومت شاهد افزایش بیش از ۲۰ درصدی ارزش پول ملی بودیم.

پور جباری یادآور شد: از ۱۸ اردیبهشت دوره مقاومت فعال آغاز شده و ناوگان آمریکا وارد آب‌های خلیج فارس می‌شود و آمریکا بندر فجیره را تقویت می‌کند تا نفت خود را از این بندر منتقل کند و به تنگه هرمز نیازی نداشته باشد و با قرار دادن نام شهید سلمیانی در لیست تروریست‌ها دوران جدیدی با سقوط پهباد، آمدن نخست وزیر ژاپن و حمله به تأسیسات نفتی آرامکو آغاز می‌شود و ایران اعلام می‌کند اگر ما نفتی عبور ندهیم دیگران هم نمی‌توانند از تنگه عبور کنند و با این کار ارزش پول ملی تقویت می‌شود و تصمیم می‌گیرند هر جوری هست با ایران مذاکره کنند.

وی اضافه کرد: طرح کورتاژ مقاومت را پیاده می‌کنند و از مهرماه حوادث تغییر می‌کند و با نقشه‌های طراحی شده لبنان را در هم می‌ریزند، در عراق با نام فساد آشوب می‌کنند و همه مشکلات را پای جبهه مقاومت و حزب الله لبنان و ایران می‌نویسند و در گام بعدی این آشوب را به ایران منتقل می‌کنند.

رئیس مرکز مطالعات فرهنگی بسیج مستضعفان کشور اظهار داشت: برای ایران طرح تولید درد اجتماعی را مطرح می‌کنند تا مقاومت مردم ایران و تاب آوری آنها شکسته شود و به مسئولان فشار بیاورند تا مذاکره و سازش کنند و تلاش می‌شود ناکارآمدی مدیریان به نام نظام نوشته شود تا خط سازش موفق شود.

وی اضافه کرد: سند نوشتند، طرح دادند تا ساختار جمهوری اسلامی را تغییر دهند و آسیب بزنند و برخی مسئولان را از جنگ ترساندند و در مورد بنزین دیدی چگونه رفتار کردند تا صدای اعتراض مردم بلند شود.

پور جباری گفت: در شرایطی که مردم دارند در دستگاه قضائی به مبارزه با فساد امیدوار می‌شوند مقام کشوری سخنرانی کرده و در حرکت قاطعانه مبارزه با فساد شبهه ایجاد می‌کند و در شرایطی که قرار نبود قیمت بنزین سهمیه‌ای اضافه شود هم قیمت سهمیه آزاد را بیشتر اعلام کردند و هم قیمت یارانه‌ای را بالا بردند و بدترین شیوه اجرا را اجرا کردند تا به جامعه شوک وارد کنند و موجب اعتراضات مردمی شوند.

وی اضافه کرد: باید پرسید این طرح‌ها و شیوه اجرا از کدام اتاق فکر خارج می‌شود؟ در آخر هم گفتند تصمیم سه قوه بود تا بگویند نظام نمی‌تواند مشکلات را حل کند، سپس موضوع رفراندوم را مطرح کردند و در این شرایط است که می‌بینیم فشار آمریکا بیشتر می‌شود و طبیعی است وقتی خودمان در داخل همدیگر را تضعیف کرده ایم هرگز به ما امتیاز
نخواهد داد.

این کارشناس سیاسی اظهار داشت: امروز برخی دارند از خودشان خاطره تعریف می‌کنند و می‌گویند حاج قاسم با برجام موافق بود و بعد از شهادت بدون سند صحبت می‌کنند.

پور جباری گفت: اگر مسئولان امروز کم می‌آورند از بی تقوایی است، مکه بدون خونریزی فتح شد و مشی ما در جنگ با کمترین تلفات است و اگر دشمن متنبه شده و از جنایت و توطئه دست بردارد ما حاضر نیستیم یک نفر از دشمن هم کشته شود و شهید سلیمانی هم در جبهه مقاومت همین مشی را داشت که کشته‌ها کم باشد و جنگ ما اینگونه است که دشمن را مرعوب کند.

وی بیان کرد: ما هرگز دنبال کشتار نیستیم بلکه دنبال فتح هستیم به همین دلیل در عملیات فتح المبین با کمترین کشتار پیروز می‌شویم و حاج قاسم هم مشی کشتار نداشت و سعی می‌کرد در مبارزه با داعش و جنایتکاران هم با تلفات حداقلی به پیروزی برسد اما رعب در دل دشمنان ایجاد می‌کرد.

پور جباری یادآور شد: نگاه رهبری هم این است که باید کاری کنیم تا کشورهای فریب خورده و مستعمره منطقه آگاه شوند و خود را از تسلط استکبار نجات دهند و ایران اسلامی روشنگر و راهنمای صادقی است که می‌تواند به فریاد مستضعفان برسد.

پور جباری اضافه کرد: هر کس در مسیر سازش رفت در مسیر فروپاشی رفته است و شهید حاج قاسم سلیمانی با حرکت ماندگار خود تمام نظریه محور مقاومت را تثبیت کرد.

وی ادامه داد: باید خود را بسازیم و دولت اسلامی مقدمه حکومت اسلامی است و تلاش می‌کنیم الگوی اسلامی پیشرفت پیاده شود و نقشه راه ما پیاده کردن بیانیه گام دوم انقلاب است.

کد خبر 4821357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =