توسعه سامانه‌های نظارتی در شهر قم متوقف شد

قم - معاون شهردار قم با تأکید بر لزوم توسعه سامانه نظارتی و هوشمندسازی، گفت: تا زمانی که اعتبارات لازم برای توسعه به این امر اختصاص داده نشود توسعه این دوربین‌ها در قم متوقف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهرداری قم، عباس ذاکریان با اشاره به شاخصه‌های توسعه‌یافتگی یک شهر، اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی یک شهر، هوشمند سازی شهر بوده و شهر قم در چند سال اخیر با سرعت خوبی در این حوزه پیشرفت کرده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم تعداد دوربین‌های فعال سطح شهر را بیش از ۲۰۰ دوربین اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۳۳ دوربین تردد شمار ،۱۱۰ دوربین نظارتی و ۱۱۰ دوربین کنترلی در سطح شهر فعال بوده و دوربین‌های دیگری نیز تا پایان سال نصب و راه‌اندازی می‌شود.

ذاکریان تأثیر نصب دوربین‌ها را در کاهش تصادفات قابل توجه دانست و تصریح کرد: با نصب دوربین‌های کنترلی در بلوار آیت‌الله بروجردی شاهد کاهش ۹۹ درصدی تصادفات و صد درصدی فوت به علت تصادف هستیم.

وی منبع اعتبارات تخصیص داده شده به سامانه نظارتی و هوشمندسازی را تشریح کرد و افزود: بر طبق قانون ۴۲ درصد اخذ جریمه‌ها سهم شهرداری‌ها است اما هیچ هزینه‌ای به شهرداری قم داده نمی‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: برای کاهش تخلفات رانندگی باید در جهت توسعه سامانه‌های هوشمند کنترل ترافیک هزینه کرده و با توجه به افزایش نوسانات ارزی نیازمند تخصیص ۴۲ درصد سهمیه شهرداری بوده و شهرداری نمی‌تواند بدون اختصاص بودجه پروژه اجرا کند.

ذاکریان ادامه داد: با اینکه سال ۹۷ حدود ۹ میلیارد تومان جریمه از تخلفات خودروهای داخل شهر قم اخذ شده ولی فقط ۲۰۰ میلیون تومان به شهرداری پرداخت شده و امسال هیچ مبلغی به‌عنوان سهم شهرداری لحاظ شده در قانون پرداخت نشده است.

وی از توقف سامانه هوشمندسازی در شهر قم خبر داد و خاطرنشان کرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین‌ها متوقف شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت شود و سهم ۴۲ درصدی از اخذ جریمه‌ها به شهرداری اختصاص داده شود.

کد خبر 4821361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =