سرانه فضای درمانی در تنکابن پایین است

تنکابن - فرماندار ویژه تنکابن سرانه فضای درمانی در شهرستان را پایین دانست و خواستار تسریع در تکمیل بیمارستان فوق تخصصی منطقه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدامیر حسینی جو بعدازظهر پنجشنبه در نشست پیگیری پروژه‌های عمرانی این شهرستان ضمن تببین ویژگی‌های شخصیتی شهید سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: به زعم همه کسانی که انصاف دارند، سردار سلیمانی یک سرباز وطن است.

حسینی جو افزود: سردار سلیمانی تلاشش برای برقرار کردن صلح بود زیرا به راحتی آنانی که ادعای حقوق بشر داشتند می‌دیدند که عده‌ای بنام داعش انسان‌ها را می‌سوزاندند و یا سر می‌بریدند و سردار سلیمانی جنگید تا صلح را برقرار کند.

فرماندار ویژه تنکابن ضمن ابراز قدر دانی از اقدام شجاعانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گرفتن انتقام سخت، اضافه کرد: جهانیان نظاره گر این اقدام شجاعانه و امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستند.

نماینده عالی دولت در تنکابن در بخش دیگر سخنان خویش به ویژگی‌ها و ظرفیت‌های تنکابن در بخش‌های مختلف اشاره و بیان کرد: تنکابن به دلیل دارا بودن موهبت الهی، پراکندگی جمعیت و تمرکز بیشتر آن در روستاها، گل و گیاه، شیلات، کشاورزی و گردشگری، شرایط ویژه ای برای رشد و توسعه دارد.

حسینی جو با بیان اینکه این ویژگی‌ها سبب شده است تا میل به داشتن خانه دوم در بین افراد بومی در این منطقه افزایش یابد، هشدار داد: من بعنوان یک کارشناس تاکید می‌کنم که ادامه این روند در ۱۰ سال آینده باعث آسیب جدی منطقه در محیط زیست و منابع طبیعی می‌شود.

وی با اشاره به حضور میلیونی گردشگران در شهرستان‌های گردشگر پذیر از جمله تنکابن، تصریح کرد: ما با امکانات شهرستانی خدمات ملی ارائه می‌کنیم و به همین سبب توجه ویژه به پروژه‌هایی چون رینگ شهری نشتارود و شیرود، پسماند و فاضلاب شهری برای شهرستان تنکابن ضروری است.

فرماندار ویژه تنکابن با بیان اینکه پروژه فاضلاب شهری با وجود ملی بودن از سرعت بسیار کمی در ساخت برخوردار است، یاد آور شد: در این زمینه باید ابتدا یک پروژه کوتاه مدت تا زمان به پایان رسیدن این پروژه ملی در تنکابن اجرا شود.

این مسئول با اشاره به وجود ۲۲۷ پروژه نیمه تمام از سال ۹۲ و آغاز دولت تدبیر و امید در تنکابن، خاطر نشان کرد: سیاست دولت بر اتمام این پروژه‌ها قرار گرفت و به دلیل مشکلات مالی سرعت ساخت همان پروژه‌ها نیز بسیار پایین است.

حسینی جو درباره بیمارستان فوق تخصصی در حال ساخت تنکابن گفت: برای پیشرفت فیزیکی این پروژه سه سال متوالی است که یک عدد خاص بیان می‌شود و این در حالیست که سرانه درمان در تنکابن بسیار پایین بوده و این شهرستان نیاز ضروری به بیمارستان دارد.

وی همچنین خواستار آسفالت جاده سه هزار به الموت با وضعیت موجود شد و افزود: مردم نگران تردد در این مسیر هستند.

فرماندار ویژه تنکابن با اشاره به خسارت ناشی از برف ۹۲، ۹۵ و سیل ۹۷ بیان داشت: انتظار ما این نیست که همه مشکلات از محل اعتبار ملی حل شود بلکه می‌توان از منابع داخلی هم استفاده کرد مانند استفاده از مصالح داخل رودخانه که برای ساخت سردهنه ها باید انجام شود زیرا اگر سد کشکوه در سال آینده به بهره برداری نرسد، موجبات نگرانی مردم را فراهم می‌سازد.

وی همچنین خواستار رفع مشکل برق پروژه آدینه شد و اظهار داشت: این پروژه از سال ۹۱ در حال ساخت بوده و افراد بسیاری به امید فراهم ساختن محل کسب و کار در آن سرمایه گذاری کردند.

حسینی جو ادامه داد: من معتقدم که این شهرستان قابلیت‌هایی دارد که در صورت تفویض اختیار می‌توان آن را به نحو احسن در پیشرفت شهرستان به کار گرفت زیرا ما بدلیل مشکلات موجود در وضعیت بحرانی هستیم و اگر بخواهیم به همین صورت ادامه دهیم، زمان زیادی برای حل مشکلات نیاز است.

کد خبر 4821412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =