شهادت سردار سلیمانی زمینه ساز شکست هیبت آمریکا در منطقه شد

اراک- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی زمینه ساز شکست هیبت آمریکا در منطقه شد و گسترش وحدت جبهه مقاومت را به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن محمدی اراکی، شامگاه پنج شنبه در مراسم گرامیداشت سردار شهید سلیمانی در اراک، اظهار داشت: دشمن از زمان شکل گیری انقلاب خصومت خود را با جمهوری اسلامی علنی ساخت و در زمان جنگ تحمیلی تصور می‌کردند می‌توانند مملکت را به دست بگیرند، اما شکست خوردند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: دشمن بعد از جنگ دست به توطئه جدیدی علیه ملت ایران زد و وقتی در جنگ نظامی به اهداف خود نرسید، سعی کرد با روی کار آوردن جریاناتی که به ظاهر اسلامی بودند به نظام اسلامی ایران صدمه بزند و انقلاب را با همین نیروها نابود کند.

وی بیان کرد: داعش، القاعده و طالبان جریاناتی بودند که آمریکایی‌ها آنها را در منطقه شکل دادند و با پول‌های سرشار کشورهای عربی آنها را تغذیه کردند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: سردار شهید سلیمانی در عرصه‌های داخلی و خارجی بسیاری از نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب ساخت و هیبت آمریکا را در منطقه در هم شکست.

آیت الله اراکی تصریح کرد: دشمن با مطالعه و اقداماتی کاملاً هوشمندانه همه دنیا را بسیج کرده بود و سعی داشت با شروع جنگ تحمیلی انقلاب نوپای ایران را از پا در آورد که البته با همت یاران انقلاب و سرداران چون قاسم سلیمانی که در آن زمان سن زیادی نداشتند، هیچ گاه موفق به اجرای نقشه شوم خود نشد. در حقیقت جنگی که به جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد، نیروهای بسیج و مردم را یکپارچه کرد و ضمن آن تقویت ارتش و سپاه کشور، دشمن را به شکست کشاند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: در این سال‌ها رهنمودهای مقام معظم رهبری همواره شکست دشمنان را رقم زده و بی شک حضرت ولی عصر (عج) از پشت پرده غیبت این نظام و انقلاب اسلامی را هدایت می‌کند. این مدیریت بی نظیر و تدبر حکیمانه و همچنین حل مشکلات و مسائل پیچیده کنونی بدون هدایت غیبی دشوار است.

وی اضافه کرد: امروز بر همه علما و دانشجویان طالب حق و حقیقت لازم است تا به خوبی با تدبر در قرآن و جامعه شناسی قرآنی آشنا شوند و آن را در زندگی به کار بگیرند. عمر چهل ساله انقلاب اسلامی ایران دایره المعارف سنت‌های الهی است و باید به خوبی از تجربیات گذشته و آیات الهی برای پیشبرد برنامه‌های آتی استفاده شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: شهید سلیمانی پدیده نادر و کم نظیری بود که در اجرای برنامه‌های خود و مدیریت آنها فوق العاده عمل می‌کرد و نماد انقلابی گری و ارزش‌های متعالی امام و رهبری بود که همواره محاسبات دشمن را برهم زد.

کد خبر 4821601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =