بازیار: ایران بهترین عملکرد را در رقابت‌های جهانی داشت

مسئول کشتی های سنتی و ساحلی فدراسیون کشتی گفت: تیم های آلیش ما بهترین عملکرد را در رقابتهای جهانی داشتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی بازیار با بیان اینکه تیم‌های ایران با ۶ کشتی گیر در هر دو رشته آلیش مردان و زنان در رقابت‌های جهانی قزاقستان شرکت کرد گفت: تیم بانوان با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز برای اولین بار قهرمان شد و تیم مردان نیز با کسب ۲ مدال نقره و یک مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی رسید. با توجه به اینکه تیم مردان ما نیز مدت زمان کمی در اختیار داشتند تا برای این مسابقات آماده شوند، نتیجه بسیار خوبی کسب کردند.

وی تصریح کرد: برای انتخاب تیم آلیش مردان به دلیل اینکه رقابت‌های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در سال جاری برگزار نشد، از نفرات شاخص مسابقات قهرمانی کشور تیر ماه سال ۹۷ برای حضور در رقابت‌های جهانی دعوت کردیم. در آذرماه نیز تیم قرقیز کوراش مردان برای اولین بار به رقابت‌های آسیایی این رشته در قرقیزستان و با جذب اسپانسر اعزام شد که تیم ما با کسب ۳ مدال برنز و ۲ مقام پنجمی بعنوان سوم تیمی دست یافت.

بازیار در مورد ادامه برنامه کشتی‌های سنتی فدراسیون کشتی اظهار داشت: در تلاشیم لیگ کشتی آلیش را برگزار کنیم، همچنین مسابقات کشتی سنتی در ترکیه که اواسط بهمن ماه در این کشور برگزار می‌شود را پیش رو داریم که در صورت موافقت شورای برون مرزی و جذب حمایت کننده مالی در این رقابت‌ها شرکت خواهیم کرد. شرکت در مسابقات کشتی آلیش مردان و زنان قهرمانی آسیا در فروردین ماه سال ۹۹ در شهر اوش قرقیزستان در برنامه ما قرار دارد.

مسئول کشتی‌های سنتی و ساحلی فدراسیون گفت: سعی می‌کنیم رقابتهای انتخابی تیم ملی را تا قبل از پایان سال جاری برگزار کنیم و اگر هیأت استانی تمایل دارد میزبان این مسابقات باشد می‌تواند پیشنهاد میزبانی را به فدراسیون کشتی ارائه دهد. با توجه به اینکه رشته کشتی ساحلی مورد توجه کمیته بین المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی قرار دارد و این رشته نزدیکی بسیار زیادی به کشتی آزاد و فرنگی دارد و احتمال المپیکی شدن آن بسیار زیاد است و برگزاری رقابت‌های المپیک ساحلی در مهرماه امسال در کشور قطر توسط کمیته بین المللی المپیک دلیلی بر این مدعاست.

بازیار در مورد سطح کشتی ساحلی ایران اظهار داشت: کشتی ساحلی ایران در چند سال گذشته حرف اول را در جهان می‌زد، اما در دو سال گذشته تیم‌های ما به مسابقات ساحلی اعزام نشدند. به همین دلیل نتوانستیم ۴ سهمیه این رشته برای المپیک ساحلی را بدست آوریم و فقط با رایزنی‌های فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک یک سهمیه در سنگین وزن به ما داده شد که پویا رحمانی نماینده کشورمان با عملکرد بسیار خوب خود توانست به تنهایی مدال طلای کاروان اعزامی کشورمان در این رقابت‌ها دست یابد. البته مطمئنم اگر سایر نمایندگان ما نیز می‌توانستند سهمیه این رقابت‌ها را بدست آورند افتخارات بیشتری نصیب کاروان ورزشی کشورمان می‌شد.

وی در پایان گفت: فدراسیون کشتی در نظر دارد تا برگزاری برنامه‌های کشتی ساحلی را در دستور کار خود قرار دهد و بر این اساس در نظر داریم در یک زمان مناسب نسبت به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور این رشته اقدام کنیم تا با دعوت از نفرات منتخب به اردو، برنامه‌های ما برای حضور در رقابت‌های آسیایی و جهانی این رشته پیگیری شود.

کد خبر 4822285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =