اما و اگرهای ایجاد بازارچه‌های محلی/دادستانی ازشهرداری انتقاد کرد

خرم‌آباد- یکی از مصوبات ستاد تنظیم بازار لرستان ایجاد بازارچه‌های محلی در سطح شهرهای استان بوده و این در حالیست که عملی نشدن این مصوبه، موجب انتقاد شدید معاون دادستان از شهرداری خرم‌آباد شد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: یکی از موضوعاتی که همواره از سوی مسئولان و دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار لرستان مطرح می‌شود ضرورت ایجاد بازارچه‌های محلی در شهرهای استان و به خصوص در مرکز این استان است.

این در حالیست که این بازارچه‌های محلی با گذشت سال‌ها همچنان در سطح شهرهای استان ایجاد نشده تا شاهد مصوبات تکراری و بی سرانجام در ستاد تنظیم بازار لرستان باشیم.

انتقاد معاون دادستان از شهرداری خرم‌آباد

حسن ابراهیمی معاون دادستان مرکز لرستان با انتقاد از عدم ایجاد بازارچه‌های محلی در شهر خرم آباد، اظهار داشت: قرار شد که این امر به صورت جهاد گونه از سوی شهرداری خرم آباد حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه این امر نباید در روال اداری قرار می‌گرفت تا مدتی دنبال زمین و مدتی دنبال پیمانکار و سرمایه گذار در این رابطه باشیم، عنوان کرد: احتمال هر گونه تنش در بازار وجود دارد و امیدواریم شهرداری به صورت ویژه ایجاد این بازارچه‌ها را در دستور کار قرار دهند.

معاون دادستان مرکز لرستان خطاب به شهرداری خرم آباد، گفت: شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت درست نیست و باید از تجربه سایر استان‌ها استفاده کنیم.

ابراهیمی، گفت: صرفاً اختصاص یک زمین در این رابطه برای پیمانکار به صرفه نیست، نمی‌توان انتظار داشت که از این طریق کسب درآمد داشته باشد.

شهردار خرم‌آباد: سرمایه گذار نداریم

محمد شریفی شهردار خرم آباد نیز با تاکید بر اینکه زمین در این رابطه تأمین شده و پروانه آن نیز به صورت ۱۰۰ درصد رایگان صادر می‌شود، اظهار داشت: اما سرمایه گذار نداریم که این بازارچه‌ها را ایجاد کند.

وی، تاکید کرد: شورای شهر و شهرداری دیگر بسته تشویقی در این رابطه ندارد، زمین را تأمین کرده‌ایم، پروانه رایگان صادر می‌شود اما سرمایه گذار نیست.

شهردار خرم آباد با بیان اینکه در حال حاضر در هفت نقطه از شهر خرم آباد بازارچه‌های موقت محلی را ایجاد کرده‌ایم، افزود: یک ملک در گلستان ششم داریم که به صورت سوله ساخته شده و حاضر هستیم که آن را برای ایجاد بازارچه محلی اختصاص دهیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی: از تجربه استان‌های دیگر استفاده شود

بهرام براری مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان نیز با بیان اینکه در استان‌ها همجوار، شهرداری با هزینه خود غرفه‌هایی را ایجاد کرده و آنها را اجاره می‌دهد، اظهار داشت: بحث تملک زمینی وجود ندارد و این غرفه‌ها به متقاضیان اجاره داده می‌شود.

وی گفت: از روز اول مشکل برای ایجاد بازارچه‌های محلی، بحث سرمایه گذار آن بوده است، این امر عملی نمی‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان با تاکید بر اینکه بازارچه‌های موقت فایده‌ای ندارد چرا که در این بازارچه‌های موقت، کالاهای اساسی عرضه نمی‌شود، تصریح کرد: این بازارچه‌های موقت عمدتاً خرازی هستند و کالای اساسی در آنها عرضه نمی‌شود.

براری، گفت: هدف از ایجاد بازارچه‌های محلی این بوده که به طور مثال غرفه‌های عرضه مواد پروتئینی ایجاد شود و جهاد کشاورزی آن را تأمین و با قیمت عادلانه عرضه شود، افزود: همچنین چند نفر بازرس نیز در این بازارچه‌ها حضور پیدا کنند و به صورت هر روزه آنها را نظارت و کنترل کنند.

معاون استاندار: متولی ایجاد بازارچه‌ها شهرداری است

وی بر ضرورت استفاده از تجربه استان‌های همجوار در این زمینه تاکید کرد.

شهرداری به عنوان متولی این امر نسبت به ایجاد این بازارچه‌ها با کمک دستگاه‌های متولی اقدام کند اسد عبدالهی معاون استاندار لرستان در این رابطه، اظهار داشت: ایجاد بازارچه‌های محلی در خرم آباد و شهرستان‌های استان به منظور ارائه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم امری ضروری است.

وی، تصریح کرد: شهرداری به عنوان متولی این امر نسبت به ایجاد این بازارچه‌ها با کمک دستگاه‌های متولی اقدام کند چرا که از این طریق می‌توان کالاها را با قیمت مناسب و کیفیت بالا ارائه داد.

کد خبر 4822300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =