بهره‌گیری از تکنولوژی، نکته کلیدی رونق بازار مسکن

بازار مسکن با پدیدارشدن تکنولوژی‌های مختلف، روند رو به رشد را آغاز و توانست خود را با فن‌آوری روز دنیا همسو کند و تکنولوژی تاثیرات بسیار مثبتی در روند رشد و توسعه آن در بازار داشته است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در بازارهای مختلف شفافیت و افزایش آگاهی فعالان آن بخش، تأثیرات بسیار مثبتی در روند رشد و توسعه آن بازار داشته و بازارهایی همچون بازارسرمایه را با این حجم از داد و ستدهای مالی و رونق نسبی همراه ساخته است. دربازارمسکن نیز به همین صورت با پدیدارشدن تکنولوژی‌های مختلف درکشور، روند رو به رشد را آغاز و توانست خود را با فن‌آوری روز دنیا همسو کند.

ابتدا ساخت مسکن با تکنولوژی همسو شد و پس از آن مشاورین املاک نیز فعالیت‌های خود را برای بهره‌برداری بهتر وافزایش سرعت در واگذاری فایل‌های خود بروزرسانی کردند. تا جایی که متقاضی خرید آپارتمان درارم می‌تواند، به راحتی ودر کمترین زمان، خانه موردنظر خود را پیدا کند.

اما این حوزه نیزهمچون سایر بخش‌ها، پس از دیدن فضاهای خالی برای اطلاع رسانی وارائه خدمات؛ فعالیت های خود را بروزرسانی کرده و ارزش افزوده‌هایی برای این بخش به همراه آوردند. ارزش افزوده‌هایی که هم در بخش جستجوی ملک وهم در بخش اقتصادمسکن کارسازاست.

در این راستا مجموعه‌ای که پرچم دار این توسعه تکنولوژی است، با نام کلیدفعالیت می‌ ک ند و توانسته به عنوان اولین وتنها بهره بردارهوش‌مصنوعی در بازار املاک، ابزارهای مختلفی برای تسهیل و تسریع در انجام معاملات ملکی ایجاد کند. ابزارهایی که درمرحله نخست مشاورین املاک و مردم را به متقاضیان خرید یا اجاره ملک نزدیک می‌کند و آنها را برای انجام معامله‌ای با کیفیت و آگاهانه راهنمایی می‌کند.

این راهنمایی از طریق بخش اطلاعات بازار مسکن امکان پذیراست. کلیددر این بخش تمام رویدادهای ملکی و نوساناتی که در این بازار روی می‌دهد را با استفاده از هوش‌مصنوعی، از منابع اطلاعاتی مختلف استخراج کرده و پس ازپردازش و طبقه‌بندی به متقاضیان ارائه می‌دهد. گفتنی است این اطلاعات از منابع مختلفی همچون سامانه اطلاعات بازاراملاک ایران (سابا) دریافت می‌شود که دسترسی به آن برای همه آزاد است. این بخش علاوه بر اینکه متقاضیان را از انجام معامله صحیح آگاه‌تر می‌کند، سیاستگذاران را نیز، برای اعمال سیاست‌های صحیح و کاربردی برای هر منطقه یاری می‌رساند.

گفتنی است ابزار دیگری که آن هم برای اولین بار توسط سامانه کلیددرکشور راه‌اندازی شد، تخمین قیمت ملک است. این ابزار که از ضریب خطای بسیار پایین (زیر ۱۰ درصد) برخورداراست، آخرین قیمت و ارزش واقعی ملک را تنها با واردکردن کدپستی ارائه می‌دهد. این امر نیز یکی دیگر از ارزش افزوده‌های هوش‌مصنوعی است که کلیدآن را برای بازارمسکن به همراه آورده است.

از سوی دیگر تنوع ابزارهای جستجو در کلیدنیزبه این حوزه کمک شایانی کرده وعمل پیدا کردن خانه را آسان کرده است. بدین صورت، علاوه بر قابلیت اعمال فیلترجستجو، مشخص کردن محدوده مورد نظر بروی نقشه نیز در سامانه کلیدراه اندازی شده است، تابتوان با دید بازتری این مهم را انجام داد.

همچنین سیستم (AR) در کیلید، جذابیت را به جستجوی ملکی اضافه کرده و امکان جستجو از روی دوربین گوشی همراه را نیز برای مخاطبان فراهم کرده است. این ابزار جستجو می‌تواند از روی دوربین گوشی همراه مشخصات ملکی که در شعاع ۵۰۰ متری قراردارد را به کاربر نشان دهد. بدین صورت متقاضی خرید یا اجاره در منطقه دلخواه، می‌تواند با قدم زدن در محله مورد نظر و دیدن دوربین گوشی همراه خود تمام فایل‌های آماده عرضه که در گستره دوربین قرار دارد را مشاهده کند.

از سوی دیگر کلیددر مجله خبری خود با عنوان ( KiliDmag) مطالبی تخصصی، مرتبط با بخش مسکن را تولید و به انتشار می‌رساند. از این رو می‌توان کلیدرا منبعی برای دریافت اطلاعات ملکی و مرجعی برای رفع نیازها در بخش مسکن برشمرد و آز آن به عنوان بهترین همراه برای خرید یا اجاره استفاده کرد.

به زبان ساده، کلیدشرایطی مهیا کرده تا متقاضی خرید آپارتمان در باغ فردوس، یا حتی اجاره آپارتمان در دروس، ابتدا دربخش اطلاعات بازار مسکن بتواند مشخصات کامل محله را از نظر قیمت و تعداد معاملات پردازش کند و پس از اطمینان از سرمایه گذاری ملکی خود، ازطریق ابزارهای مختلف کلیدبه جستجو پرداخته و خانه مورد نظر خود را پیدا کند. همچنین می‌توان با ابزار تخمین قیمت خانه با آگاهی کامل از ارزش روز آن واحد، با مالک وارد مذاکره شد.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4822313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =