جای تحقیق و پژوهش در رفع مشکلات جامعه خالی است

ایلام-استاندار ایلام با اشاره به اینکه جای تحقیق و پژوهش در رفع مشکلات جامعه خالی است، گفت: وجود برخی اظهار نظرهای غیر تخصصی می‌تواند باعث ایجاد هزینه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز شنبه در نشست شورای پژوهش استان ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی در پی حادثه‌های تلخ ترور ناجوانمردانه سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌های جنایتکار، درگذشت تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع شهدای مقاومت، حادثه هواپیمای مسافربری که طی هفته گذشته رخ داد، گفت: ترور سردار قاسم سلیمانی به عنوان چهره بین المللی مبارزه با تروریسم توسط جنایتکاران آمریکایی بیش از پیش دلیل حضور آنان در منطقه را به اثبات رسانید.

وی در ادامه با عنوان این مطلب که حیات و شهادت این سردار عزیز خیر و برکت بسیار زیادی برای نظام کشور و مردم در پی داشت، اضافه کرد: شهادت سردار سلیمانی باعث انسجام و وفاق ملی در داخل و اتحاد و تقویت جبهه مقاومت در خارج علیه استکبار جهانی شد.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خواستار اتخاذ رویکرد واحد در اظهار نظرهای تخصصی شد و گفت: هرکس سر جای خود کار کند، مسائل سیاسی در جایگاه خود، مسائل نظامی در جای خود و مسائل روابط بین المللی در سر جای خود باشد.

وی ادامه داد: وجود برخی اظهار نظرهای غیر تخصصی می‌تواند باعث ایجاد هزینه شود.

نماینده عالی دولت در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: امیدوارم زمینه حضور حداکثری در انتخابات ایجاد شود چراکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند مشارکت و حضور حداکثری مردم در صحنه هستیم.

وی افزود: اگر قانون را فصل الخطاب در امور پیش رو قرار دهیم ضمانت و اجرایی شدن آن امور بیشتر خواهد شد.

سلیمانی دشتکی در ادامه به جای خالی ارتباط پژوهش با مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: این خلاء کاملاً محسوس است بطور نمونه سالهای سال است در ارتباط با برخی معضلات اجتماعی چون پدیده خودکشی پژوهش و تحقیق می‌شود اما عملاً این پژوهش‌ها بی نتیجه باقی می‌مانند.

وی در ادامه گفت: باید در عمل نتیجه پژوهش‌ها و تحقیقات بکار بسته شود منجر به رفع معضلات جامعه شود.

وی افزد: اگر ارتباط معناداری بین پژوهش و مسائل مختلف جامعه برقرار شود آن می‌تواند چراغ راهی برای پیمودن موفق مسیر باشد.

استاندار ایلام سلیقه‌ای پیش رفتن در امور پژوهشی را آفت اساسی در این حوزه عنوان کرد و گفت: در نشست‌های شورای پژوهش بر مسائل مهم جامعه تمرکز شود و با حضور دستگاه‌های ذی ربط و تخصصی در ارتباط با مسائل پیش رو ضمن بحث و گفتگو جوری عمل شود که منتج به تصمیمات کاربردی و عملیاتی برای رفع مشکلات گردد.

وی در ادامه ضمن اینکه از اعضای شورای پژوهش استان خواست که بالاترین مسئول هر دستگاه به همراه مسئول تحقیق و پژوهش آن حوزه در این نشست حضور یابند، تصریح نمود: بحث پژوهش و تحقیق را نبایست سرسری گرفت و باری به هر جهت مسائل را در این حوزه پیش برد.

وی افزود: در بحث تحقیق و پژوهش محور موضوعاتی باشد که برروی زندگی مردم تأثیر مثبت داشته باشد و باعث رفع مشکلات آنها شود.

کد خبر 4822408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =