۲ دانشجوی روسی دانشگاه تربیت مدرس به دین اسلام مشرف شدند

دو دانشجوی روسی دانشگاه تربیت مدرس به دین اسلام مشرف شده و سپس ازدواج کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم ازدواج دو دانشجوی روسی مشرف به دین اسلام امروز در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

نیکیتا و داریا دو دانشجوی اهل روسیه امروز و طی مراسمی در دانشگاه تربیت مدرس با حضور حجت الاسلام ساداتی نژاد رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس، هیات رئیسه دانشگاه به دین مبین اسلام مشرف شده و مراسم ازدواج این دو دانشجو با حضور مسئولان دانشگاه برگزار شد.

نیکیتا که برای دوره کوتاه مدت پست دکتری در دانشگاه تربیت مدرس حضور دارد درباره علت انتخاب دین اسلام گفت: هر مومنی می داند که انسان تصمیماتی که در زندگی خود می گیرد یک ماهیت درونی و قلبی دارد و نمی‌توان علت این تصمیمات را بر زبان یا کلمات آورد.

وی ادامه داد: اسلام نقطه آخر تکامل ادیان محسوب می‌شود و یکی از ویژگی‌های مثبت و بارز دین اسلام این است که پیامبران قبلی خود را نفی نمی‌کند و این یکی از عواملی بود که من به این سمت گرایش پیدا کردم.

وی افزود: آشنایی من با دین اسلام از همان دوران مدرسه در کشور خودم روسیه اتفاق افتاد البته از سن ۵ سالگی پدرم متون اسلام و قرآن را به منظور آشنایی با این دین به من پیشنهاد دادند اما در آن زمان به دلیل سنگینی این متون نتوانستیم آن را بخوانم.

این دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: من در یک خانواده علمی در روسیه به دنیا آمدم و همه اعضای خانواده من ریاضیدان هستند و فعلا برای آینده برنامه ریزی بلند مدت نمی‌کنم اما تصمیم دارم در بهار جاری به روسیه برگردم.

داریا فدرو همسر نیکیتا  نیز ادامه داد: من کارگردانی تئاتر خواندم و خوشحالم که اینجا هستم.

فدرو ادامه داد: همیشه چیزی در انتهای ذهن انسان ها است که روزی آن را به ظهور می رسانند. تشرف به اسلام نیز برای من همین حالت را داشت.

در ادامه حجت الاسلام ساداتی نژاد مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس به مهمترین ویژگی‌های دین اسلام در مقایسه با ادیان دیگر اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین این ویژگی‌ها این است که دین اسلام همه پیامبران قبل از خود را تایید می‌کند اما در تکامل ادیان دیگر به هدایت انسان‌ها می‌پردازد.

وی در ادامه هماهنگی دین اسلام و علم را از دیگر ویژگی‌های این دین عنوان کرد و گفت: دین اسلام به همه نیازهای انسانی مقتضی زمانی و مکانی پاسخ می‌دهد. به طوری که این دین با فطرت عقل انطباق کامل دارد و تنها دینی است که براساس فطرت به مسائل عقلانی آمیخته شده است.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: تکریم انسان در اسلام شخصیت بی نظیر پیامبر اسلام عمومی بودن قوانین، وسعت دایره ایمان و برخوردار بودن از حداقل و حداکثرها جهان شمولی و جاویدان بودن، تصور تولد پاک برای همه انسان‌ها و برخی ویژگی های دیگر موجب شده است که  دین اسلام در مقایسه با ادیان دیگر شاخص تر و کامل تر باشد.

کد خبر 4822656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =