شرکت ۵۷هزار دانش آموز درجشنواره خوارزمی مرکزی باموضوع منابع طبیعی

اراک- مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی گفت: ششمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آموزش و پرورش استان مرکزی با شرکت ۵۷ هزار دانش آموز این استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالحسین محمدی» اظهار داشت: این جشنواره با موضوع حفاظت از خاک و با هدف آشنایی و فرهنگ سازی حفاظت از مراتع و عرصه‌های ملی در بین نوجوانان از ماه آینده برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱ دانش آموز استان مرکزی در پنجمین دوره جشنواره خوارزمی در کشور حائز رتبه برتر شدند، اظهار داشت: ۵۷ هزار دانش آموز از ۵۰۰ مدرسه و ۲ هزار و ۳۰۰ کلاس متوسطه اول آموزش و پرورش استان مرکزی در پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی این استان که با همکاری آموزش و پرورش و منابع طبیعی استان برگزار شد با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی گفت: ۱۶۰ نفر از مجموع این دانش آموزان در مرحله استانی این دوره از مسابقات که با موضوع منابع طبیعی و محورهای فعالیت‌های آزمایشگاهی، زبان انگلیسی، دست سازه‌ها، تحقیق و پژوهش، زبان و ادبیات فارسی و بازارچه‌های دانش آموزی برگزار شد، حائز رتبه شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۲ دانش آموز از آموزش و پرورش ناحیه ۲ اراک رتبه دوم در محور تحقیق و پژوهش و ۲ دانش آموز ناحیه یک این شهرستان رتبه سوم را در زمینه فعالیت‌های آزمایشگاهی پنجمین دوره جشنواره خوارزمی کشور به دست آوردند.

محمدی گفت: همچنین ۲ دانش آموز از شهرستان ساوه رتبه نخست را در حوزه دست سازه‌ها و یک دانش آموز از این شهرستان رتبه دوم را در محور زبان انگلیسی پنجمین دوره جشنواره خوارزمی کشور به خود اختصاص دادند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی ادامه داد: ۲ دانش آموز از شهرستان فراهان نیز توانستند رتبه سوم را در زمینه دست سازه‌ها این جشنواره در سطح کشور به دست آورند.

کد خبر 4822945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =