گزارش رصد فضای مجازی با فاصله زمانی کوتاه به دادستان‌ها اعلام شود

بیرجند- رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت:گزارش رصد فضای مجازی در حوزه انتخابات با فاصله زمانی کوتاه به دادستان‌ها اعلام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی صبح یکشنبه در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: دشمنان ما بی‌شک به دنبال بهره‌برداری از فضای فعلی کشور با توجه با حوادث اخیر و انتخابات پیش رو هستند.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در این راستا باید در فضای حقیقی و مجازی توجیهات لازم را داشته باشیم تا دشمن نتواند به نوعی عقده ۴۰ ساله خود را باز کرده و شکست‌های خود از نیروهای مسلح را به زعم خود جبران کنند.

حمیدی ادامه‌داد: قبل از انتخابات باید آرامش و شور انتخاباتی را توأمان داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم با مراقبت‌های لازم به این هدف برسیم.

وی گفت: انتخابات بدون رقابت معنا و مفهوم ندارد و هدف ما در ستاد نیز رقابت سالم و قانونمند بین کاندیدهای مجلس شورای اسلامی است.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در عین اینکه رقابت‌های سالم در راستای شور انتخاباتی را گسترش می‌دهیم باید مانع رقابت‌های ناسالم و همچنین تخریب‌ها و جرایم متعدد انتخاباتی تا اسفندماه شویم.

حمیدی با تأکید بر اینکه تاکنون روند انتخابات به درستی پیش رفته است، بیان‌کرد: هر چه به زمان انتخابات مجلس نزدیک‌تر می‌شویم حساسیت‌ها بیشتر و نظارت‌ها و مراقبت‌های ما نیز به همان نسبت باید گسترش یابد.

وی ادامه داد: مطالبات کارگران و سایر اقشار جامعه باید در چارچوب قانونی خود پیگیری شود نه اینکه در ایام انتخاباتی بستری برای نارضایتی‌های اجتماعی را فراهم آورده و از کنترل ما خارج شود.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی‌کمترین چالش را در فضای مجازی داریم، بیان‌کرد: مسائل مرتبط با فضای مجازی باید با فاصله زمانی کوتاه و حتی روزانه به دادستان‌ها اعلام شود تا بتوانیم به موقع و در اسرع وقت تصمیم‌گیری کنیم.

حمیدی یادآور شد: هر چند مراقب و پیگیر اقدامات غیر قانونی و تخریب‌ها در شبکه‌های اجتماعی هستیم ولی در هر حال از جنبه دیگر البته فضای مجازی خود بستری برای ایجاد شور انتخاباتی و رقابت‌های قانونی است.

کد خبر 4823157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =