کمیسیون برنامه وبودجه گمان می‌کند اعضای شورا زینت‌المجالس هستند

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیسیون برنامه و بودجه گمان می‌کند سایر اعضای شورا زینت‌المجالس هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، «سند جامع و مشارکت سرمایه‌گذاری شهر تهران» در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

حجت نظری در جریان بررسی این سند، در خصوص اینکه دستورالعمل‌های اجرایی توسط کمیسیون برنامه و بودجه به تائید برسد، انتقاد کرد و گفت: در این سند عبارت «کمیسیون برنامه و بودجه» باید حذف و کلمه «شورا» جایگزین شود در غیر این صورت مابقی اعضای شورا، زینت‌المجالس هستند و مانند این است که کمیسیون برنامه و بودجه خودش را از سایر کمیسیون‌ها متمایز کرده است.

این اعتراض موجب دلخوری حسن رسولی شد و گفت: این توهین به شورای شهر است.

نظری با تکرار جمله خود گفت: وقتی در خصوص دستورالعمل‌های اجرایی تنها یک کمیسیون تصمیم‌گیری کند، این احساس که مابقی اعضا زینت‌المجالس هستند، به سایر کمیسیون‌ها دست خواهد داد. اگر ما نتوانیم همین اندازه نیز در صحن حرف بزنیم، برای چه پشت این تریبون بنشینیم و بهتر است از اینجا برویم.

رئیس شورای شهر تهران نیز در موافقت با حجت نظری گفت: من نیز چنین احساسی را دارم.

نظری در ادامه با بیان اینکه تمام موضوعاتی که به شهر مربوط است، باید در صحن شورا، مطرح و توسط همه اعضا در خصوص آن تصمیم‌گیری شود، اظهار داشت: اگر پیشنهادات سایر کمیسیون‌ها توسط کمیسیون برنامه و بودجه پیش از ارائه این موضوع در صحن گرفته می‌شد و در خصوص آن با اعضا همفکری می‌کردند، شاهد ارائه چنین پیشنهادی در این سطح در صحن شورا نبودیم.

وی تأکید کرد: نباید اختیارات تنها به یک کمیسیون، تنفیذ و کل شورا نادیده گرفته شود.

هاشمی در مخالفت با متن ارائه شده توسط کمیسیون برنامه و بودجه و پیشنهاد نظری گفت: به نظر می‌رسد با این نوع پیشنهادات، بیشتر دست شهرداری را می‌بندیم. در مجلس نیز آئین‌نامه‌های اجرایی مصوبات مجلس توسط دولت تهیه می‌شود. ما نباید کاسه داغ‌تر از آش باشیم. وقتی شهرداری را انتخاب می‌کنیم، اجازه دهیم دستورالعمل‌های اجرایی نیز توسط خود آنها آماده شود. پیشنهاد من این است که به جای «شورا» یا «کمیسیون برنامه و بودجه» به متن لایحه شهرداری بازگردیم و اجازه دهیم دستورالعمل‌ها توسط خود شهرداری تهیه شود.

محمود میرلوحی در ادامه این جلسه اظهار داشت: با هیئت تطبیق فرمانداری به توافق رسیده‌ایم که دستورالعمل‌هایی که توسط کمیسیون‌ها تهیه می‌شود، مد نظر قرار گیرد.

این موضوع مورد مخالفت شهربانو امانی قرار گرفت و گفت: ما گاهی از درِ دروازه رد نمی‌شویم و گاهی از سوراخ سوزن می‌خواهیم رد شویم؛ این نوع پیشنهادات یعنی بی‌اعتمادی به نهاد اجرایی. ما باید مسیر را کوتاه کنیم و اجازه دهیم شهرداری، خود دستورالعمل‌ها را تهیه کند.

در نهایت، اعضای شورا رأی دادند که دستورالعمل‌های اجرایی توسط شهرداری تهران تهیه شود.

کد خبر 4823263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =