اصناف از هیچ تسهیلاتی استفاده نمی‌کنند

زنجان-رئیس اتاق اصناف استان زنجان، با بیان اینکه اصناف از هیچ تسهیلاتی استفاده نمی‌کنند، گفت: اشتغال خرد در مقایسه با اشتغال شرکت‌های بزرگ مقاوم‌تر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود موسوی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در محل استانداری زنجان، به نقش موثر اصناف در ایجاد اشتغال اشاره کردو گفت: نقش موثر اصناف در ایجاد اشتغال بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه اصناف از هیچ تسهیلاتی استفاده نمی‌کنند، اظهار کرد: اشتغال خرد در مقایسه با اشتغال شرکت‌های بزرگ مقاوم‌تر است.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان، با بیان اینکه برخی شرکت‌های بزرگ به سبب اهرم قدرت ایجاد کار برای دولت مشکل‌ساز می‌شوند، گفت: کشورهای پیشرفته اشتغال خرد را زیر بنای اشتغال خود قرار داده است.

موسوی با بیان اینکه موازی‌کاری برای فعالیت یک واحد صنفی و دریافت مجوز از چند دستگاه اجرایی باعث ایجاد مشکل شده است، گفت: در این زمینه دستگاه‌های متولی این مشکل را رفع کنند.

وی ابراز کرد: حمایتی از واحدهای صنفی نمی‌شود و باید حمایت از اصناف افزایش یابد.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان، افزود: در دهه ۶۰ حدود هزار و ۲۵ صنف مورد حمایت دولت بود ولی امروز به ۳۷ صنف رسیده که در این زمینه باید مدیریت لازم صورت گیرد.

موسوی از وجود ۳۴ هزار و ۱۲۰ واحد صنفی در زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد که بیش از شش هزار واحد صنفی فاقد پروانه بود، با پایش‌ها و اقدامات لازم به ۷۵۰ واحد صنفی بدون پروانه رسیده است و تا پایان امسال تعداد واحدهای صنفی بدون پروانه فعالیت به کمترین حد ممکن خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ساماندهی اصناف بدون پروانه برنامه مهم اتاق اصناف زنجان است، اظهار کرد: اتحادیه پوشاک و خودرو بیشترین واحدهای صنفی هستند که در استان بدون پروانه فعالیت می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف زنجان، به برخورد با اصناف بدون پروانه در استان اشاره کرد و گفت: اخطارهای لازم به واحدهای صنفی بدون پروانه داده می‌شود تا نسبت به اخذ پروانه اقدام کنند در غیر این صورت واحدهای صنفی بدون پروانه فعالیت جمع آوری می‌شوند و بیشترین واحدهای صنفی بدون پروانه فعالیت در شهرستان زنجان و ابهر فعال است.

کد خبر 4823378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =