افزایش اعتبارات آموزش و پرورش در حوزه آموزش استثنایی

شیراز- رییس سازمان آموزش استثنایی کشور گفت: تلاش می کنیم اعتبارات آموزش و پرورش در حوزه آموزش استثنایی را ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنایی کشور ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از اولین مرکز جامع مشاوره و توانبخشی دانش آموزان استثنایی کشور در شیراز، گفت: این مرکز به لحاظ مکان استقرار و خدمات در سطح عالی و استانداری است که می‌تواند به عنوان یک مرکز الگو برای ساخت این گونه مراکز در سطح کشور مطرح شود.
جواد حسینیگفت: این مرکز از اولین و جامع‌ترین مراکز در ابعاد خدمات مشاوره و راهنمایی به خانواده‌ها و دانش آموزان، بازی درمانی، تمرین درمانی، فیزیوتراپی و دندانپزشکی است.
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنایی کشور افزود: این مرکز به لحاظ مکان استقرار و خدمات در سطح عالی و استانداری است که می‌تواند به عنوان یک مرکز الگویی برای ساخت این گونه مراکز در سطح کشور مطرح شود.
حسینی گفت: امروز در شیراز حدود ۶۰۰ میلیون تومان در بخش ایاب و ذهاب و توانبخشی کمک می‌کنیم و تلاش می‌کنیم بتوانیم اعتبارات آموزش و پرورش در حوزه استثنایی کشور را ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه تهیه تجهیزات جدید باعث ایجاد دنیای متفاوتی پیش روی دانش آموزان استثنایی خواهد شد، گفت: دستگاه هوشمندی که برای نابینایان طراحی شده حدود ۲۳ میلیون تومان به ازای هر نفر هزینه دارد که برای بیش از ۲۰۰۰ نابینای مرکز ۴۶ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنایی کشور افزود: اگر هزینه این دستگاه هوشمند مخصوص نابینایان از بخش دولتی و خیرین تأمین شود بر اساس نظریه امتداد، امتداد چشم نابینایان خواهد شد که یک دنیای کاملاً روشنی را برایشان تصویر می‌کند که آنها توانشان را کامل می‌توانند به منصه ظهور برسانند.
حسینی با اشاره به نهضت بریل آموزی و زبان اشاره گفت: اینها ابزاری هستند که در امتداد کمبود نیازهای دانش آموزان با نیاز ویژه می‌توانند جبران کننده باشند که ما در این مسیر داریم گام بر می‌داریم.
کد خبر 4823476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =