رشد شاخص های کتاب و کتابخوانی در استان فارس

شیراز- استاندار فارس با تاکید بر ادامه ساخت کتابخانه در فارس گفت: رشد شاخص های کتاب و کتابخوانی در استان فارس نشان دهنده اهتمام دولت به این امر است.

به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس در سال جاری شامگاه یکشنبه به ریاست عنایت الله رحیمی استاندار فارس و با حضور کیوان نیازی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، امیرحسین جمشیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی عسکر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس، ابراهیم گشتاسبی راد معاون فرهنگی شهرداری شیراز، سلحشوری معاون سازمان برنامه ریزی و مدیریت فارس، علی خرمی رئیس شواری اسلامی استان، روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اعضای حقیقی انجمن برگزار شد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه تعداد کتابخانه های استان ۱۸۳ باب بوده و هم اکنون به ۲۴۰ کتابخانه عمومی رسیده است این پیشرفت ۳۱.۵ درصدی را در کنار رشد ۳۴.۶۷ درصدی جذب عضو در کتابخانه های عمومی استان، رشد ۳۶ درصد میزان کتاب و رشد ۱۷ درصدی زیربناها در این حوزه را نشان دهنده اهتمام دولت در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برشمرد.
رحیمی ضمن تقدیر از تلاش‌های همه افرادی که در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش کرده اند، ساخت کتابخانه مرکزی شیراز را دارای اولویت دانست و عنوان کرد: زمین در نظر گرفته شده برای احداث این کتابخانه از دستور کار خارج شده و زمینی با موقعیتی بهتر به این امر اختصاص داده شده است.
وی با تاکید بر اینکه وجود کتابخانه مرکزی در بافت تاریخی و فرهنگی با این بافت تناسب و همخوانی دارد، بیان کرد: بی شک محل احداث کتابخانه مرکزی شیراز باید از دسترسی مناسب برخوردار باشد. رحیمی همچنین عنوان کرد: به رغم تنگناهای مالی موجود بخش‌هایی از تعهدات دولتی در راستای تأمین اعتبارات مربوط به کتابخانه ها انجام شده و بخش‌هایی در حال تأمین است. استاندار فارس با بیان اینکه هم اکنون ۳۷ پروژه عمرانی در حوزه کتابخانه در دست اجرا است از اتمام ۵ پروژه تا پایان سال خبر داد.
وی با اشاره به اینکه تعداد کتابخانه های استان ۱۸۳ بوده و هم اکنون به ۲۴۰ کتابخانه عمومی رسیده است این پیشرفت ۳۱.۵ درصدی را در کنار رشد ۳۴.۶۷ درصدی جذب عضو در کتابخانه های عمومی استان، رشد ۳۶ درصد میزان کتاب و رشد ۱۷ درصدی زیربناها در این حوزه را نشان دهنده اهتمام دولت در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برشمرد.
استاندار فارس همچنین از دفتر فنی استانداری، شوراهای شهر و شهرداری‌های سراسر استان خواست در پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری‌ها اهتمام ویژه داشته باشند. رحیمی با اشاره به رشد جمعیت، مهاجر پذیری و جمعیت جوان هر جدید صدرا بر لزوم توسعه فضاهای کتابخانه ای در این شهر تاکید کرد.
کد خبر 4823827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =