رسانه‌ها در دهه فجر باید یک کار حماسی انجام دهند

کرمانشاه_ مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه گفت: در طول دهه فجر در عرصه رسانه باید کاری حماسی انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن موحد ظهر امروز دوشنبه در اولین جلسه ستاد برگزاری دهه فجر در استان کرمانشاه اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی طی ۴۰ سال مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی به عنوان سربازی مخلص و با بصیرت الهی شر دشمنان را از سر مظلومان کم کرد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی شناسنامه ایرانیان و هدایتگر امت اسلام بود، افزود: در پاکستان، افغانستان، سوریه، عراق، یمن، غزه و همه ملل های اسلامی که مورد ظلم بودند به مبارزه پرداخت.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه بیان داشت: سردار قاسم سلیمانی بغض گلوی مظلومان عالم بود و خود را وقف اسلام کرد؛ شهید سلیمانی رستاخیز انسانی و عشق و دلدادگی را در سطح جهان به نمایش گذاشت و خداوند این سرنوشت الهی را برای وی رقم زد.

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز سنگرهای کلیدی جهان با روحیه مقاومت و ایستادگی و تفکر یکی پس از دیگری در حال فتح شدن است و در این راستا فعالان رسانه‌ای علمداران جنگ نرم هستند و همه مسئولیت خطیری برعهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه اگر این قلم در مسیر حق خواهی و پیاده کردن دستورات الهی باشد تقدس دارد، عنوان کرد: امروز بسیج در اوج غربت در میانه میدان کم هزینه و پر اثر عمل می‌کند.

موحد عنوان کرد: امروزه برخی شعارها فراتر از مرزهای جغرافیایی رفته و بر اساس حرف حق دیگران، ما را به عنوان الگوی ظلم ستیزی می‌شناسند البته هرچند دشمن از نظر گستردگی رسانه‌ای میدان وسیعی را در اختیار دارد اما ایمان علمداران رسانه‌ای ما را ندارد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امروز گفتمان انقلاب اسلامی از خون سردار سلیمانی جهانی شده است، افزود: آمریکا و رسانه‌های هم‌سو در حوادث بزرگ سکوت مرگباری اختیار می‌کردند اما امروز برای نخبگان ما اشک تمساح می‌ریزند پس چرا دانشمندان طراز اول هسته‌ای مانند شهید احمدی روشن را حذف کردند و عذرخواهی نکردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: دشمن در حلبچه هزاران انسان را به خاک و خون کشاند و در ۲۸ تیر ماه ۵۸ به فاصله ۵ ماه پس از پیروزی انقلاب صدام را به صورت نامشروع روی کار آورد و بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون به صدام به عنوان کسی که نامشروع سرکار آمده تا مأموریتی ظالمانه را انجام دهد، کمک کرد.

موحد درباره رمزگشایی از کارنامه ننگین آمریکا نیز تصریح کرد: یک سردار عالی رتبه توسط نخست وزیر کشوری دعوت به سفر می‌شود اما آنها که نمی‌توانند در جبهه رو در رو به مقابله بپردازند، دست به ترور وی زدند.

وی گفت: حاج قاسم به اندازه ظرفیت همه دستگاه‌های فرهنگی یک تنه کار فرهنگی کرده است و یک رستاخیز انسانی در ایران و جهان به راه انداخت.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ۷۰ شهر آمریکا مردم با تصویر حاج قاسم علیه جنگ با ایران راهپیمایی کردند، عنوان کرد: این انقلاب محصول تلاش انبیا بوده است.

موحد بیان کرد: ۱۷۰۰۰ شهید ترور داریم که آمریکا بیشترین جنایت را در حق ملت ایران روا داشته است.

این مسئول با اشاره به نزدیک بودن دهه فجر بیان داشت: در مقابل ۲۴۰ هزار شهید گلگون کفن انقلاب و تلاش ائمه و انبیا مسئول هستیم و در این راستا اگر قلم ما از مظلومیت دفاع کند در نتیجه به برکت خون شهدا تبدیل به قدرت برتر می‌شویم، امروزه هم در مقابل شیطان بزرگ ایستاده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه دهه فجر از بزرگترین معجزه‌های الهی و به تعبیر امام راحل (ره) انفجار نور بود، گفت: تیرهای زهرآگین رسانه‌های ضد انقلاب که عقیده و فکر ملت را نشانه گرفته است باید از سوی رسانه‌ها پاسخ داده شود زیرا آنها ناجوانمردانه می‌خواهند خیزش الهی را تحت الشعاع قرار دهند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با بیان اینکه فجر انقلاب یک معجزه و از مددهای الهی بود که اتفاق افتاد، گفت: ملت ایران در عصر تاریکی که دنیا در تقسیم موزائیکی شرق و غرب قرار داشت با ایستادگی و پیروی از ولایت به نقطه پیروزی رسید.

این مسئول با اشاره به اینکه هواپیماهای مختلفی در حاشیه جنگ دچار مشکل شدند، عنوان کرد: سردار حاجی‌زاده شهید گمنام دیگری مانند سردار سلیمانی است که عصاره شهید حاج حسن تهرانی مقدم است که با شجاعت مسئولیت سقوط هواپیمای ایرانی را پذیرفت و از مسئولیت فرار نکرد.

موحد گفت: دستاوردهای نظام در دهه فجر باید به نام شهدا و امام خمینی (ره) اختصاص داده شود و نشریات گوشه‌ای را به صورت منظم به این موضوع اختصاص دهند، همچنین فعالان رسانه‌ای در فضای مجازی و روابط عمومی‌ها در این عرصه فعال باشند.

وی با تاکید بر اینکه در طول دهه فجر در عرصه رسانه باید کاری حماسی انجام شود، ادامه داد: در میان تیمی سه نفره به داوری آثار تولیدی خبرنگاران در دهه فجر می‌پردازند و در روز خبرنگار به صورت ویژه مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همه مدیون شهدا هستیم و در این راستا باید افرادی که از قافله فاصله گرفته‌اند برگردانده شوند زیرا رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایمان و وحدت بود.

کد خبر 4824251

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =