بومی سازه ایده‌ها در قالب فعالیت‌های طرح ملی فهما امکان پذیر است

یاسوج- مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: بومی سازه ایده‌های کانون های استان در قالب فعالیت‌های طرح فهما امکان پذیر است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دولت آبادی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح ملی فهما در این دوره با ۳۶ فعالیت اجرایی شده و در دوره آینده فعالیت‌ها به ۱۰۰ مورد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه طرح ملی فهما (پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران) فضای چند وجهی بوده که در سطح مساجد کشور آغاز شده است، عنوان داشت: سال اول برگزاری طرح را داریم و این طرح در چند مرحله اجرایی می‌شود.

دولت آبادی افزود: در حال حاضر در مرحله پایانی طرح قرار داریم و اطلاعات طرح در قالب سامانه بچه‌های مسجد بارگذاری می‌شود.

دولت آبادی خاطرنشان کرد: بحث شبکه سازی در این طرح دیده شده و امکان ثبت فعالیت کانون‌ها تا ۲۵ دی ماه وجود دارد.

دولت آبادی گفت: ۳۶ فعالیت در چارچوب فهما دیده شده و بارگذاری برنامه‌های مختلف کانون‌ها را خواهیم داشت.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان با اشاره به برخی محور امتیازات، گفت: ۹۷ کتابخانه بسته و ۳۰۰ کتابخانه باز در استان داریم که ثبت اطلاعات این محور نیز امتیازاتی را برای کانون در پی خواهد داشت.

دولت آبادی با بیان اینکه طرح سحاب بر اساس بومی سازی بر محور منطقه با ایده محوری ارائه و با تأیید استانی و کشوری با مرحله اجرا در خواهد آمد، خاطرنشان کرد: خروجی طرح می‌تواند ایده‌های نوین بر اساس ظرفیت مناطق باشد.

وی از پیگیری آسیب‌های اجتماعی با اجرای طرح‌های آموزشی خبر داد و عنوان کرد: این طرح نیز با رصد اصولی و چارچوب مناسب با محوریت کانون‌ها عملیاتی خواهد شد.

دولت آبادی هدایت، ارزیابی و حمایت را سه محور و بستر حرکتی کانون مساجد در طرح فهما دانست و گفت: بر این اساس بارگذاری‌ها، ارزیابی‌ها و توانمند سازی آموزش محور اجرایی می‌شود.

دولت آبادی گفت: حمایت‌ها نیز در پایان سال بر اساس امتیاز دهی خواهد بود.

وی با بیان اینکه معرفی کانون‌ها و استان‌های برتر در سطح کشوری را خواهیم داشت، اظهار داشت: در سطح استانی ۳۰ کانون برتر استان به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

دولت آبادی با اشاره به شهادت سپهبد قاسمسلیمانی، این شهید والامقام را الگوی مناسبی برای جوانان کشور در بیانیه گام دوم دانست و اظهار کرد: با پیروی از این شخصیت بزرگ می‌توان در راه تحقق اهداف اسلام و انقلاب گام برداشت.

کد خبر 4824313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =