کاهش مشکلات جوانان اولویت امروز استان زنجان است

زنجان- استاندار زنجان، گفت: یکی از اولویت‌های استان، کاهش مشکلات جوانان بوده و گام‌های خوبی در این راستا برداشته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که باید از ظرفیت جوانان بومی در واحدهای مختلف تولیدی استفاده بهینه را ببریم، افزود: برای اینکه بتوانیم استفاده بهتری از ظرفیت جوانان بومی استان داشته باشیم، باید جلسه‌ای را با مدیران واحدهای تولیدی که امسال شاهد افتتاح این واحدها خواهیم بود، داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ورود به‌موقع کمیته رصد اشتغال در این زمینه می‌تواند ظرفیت بیشتری از جوانان بومی استان را برای اشتغال در واحدهای تولیدی جدید فراهم کند، تصریح کرد: بی‌شک حضور جوانان بومی و باانگیزه در عرصه کار و تلاش می‌تواند روند توسعه استان را بیش از پیش فراهم کند که در این راستا جوانان بومی بیش از سایرین در اولویت قرار دارند.

استاندار زنجان با بیان اینکه یکی از مراکزی که می‌توان برای اشتغال جوانان به‌ویژه دانش‌آموختگان دانشگاهی بر روی آن متمرکز شد، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری است، ادامه داد: با توجه به اینکه امروز اکثر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به سمتی حرکت می‌کنند که از چنین ظرفیت‌ها و زیرساخت‌هایی بیش از پیش استفاده کنند، به همین خاطر سند چشم‌انداز استان نیز باید مبتنی بر فناوری باشد.

حقیقی با یادآوری اینکه تجربه نشان داده است که مراکز رشد و فناوری توانسته است تاثیر به‌سزایی در توسعه اقتصادی جوامع داشته باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از رویکردهای امروز استان، استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهایی است که در جوانان بومی سراغ داریم، به همین خاطر رشد چنین مراکزی می‌تواند بیش از پیش کمک‌حال بخش اقتصاد بوده و از دغدغه‌های اشتغال فارغ‌التحصیلان نیز بکاهد.

وی با تاکید بر اینکه جوانان به معنای واقعی کلمه برای هر جامعه‌ای در حکم یک ثروت به‌شمار می‌روند، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نیازهای ضروری جوانان در شرایط فعالی، مقوله ازدواج است که معتقدیم بانک‌ها باید با آسان‌سازی تسهیلات اعطایی، در این امر سهیم باشند.

کد خبر 4824641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =