سفیر انگلیس باید هرچه زودتر خاک جمهوری اسلامی را ترک کند

ساری - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: وزارت امور خارجه و مسئولان باید در قابل رفتار خباثت آلود عنصر فتنه انگیز سفیر انگلیس واکنش سخت نشان دهند و هر چه زودتر خاک ایران را ترک کند.

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در گفتگو با خبرنگار مهر پی رفتارهای غیرمتعارف سفیر انگلیس در تهران، گفت؛ وزارت امور خارجه و مسئولان جمهوری اسلامی باید در قابل رفتار خباثت آلود این عنصر فتنه انگیز واکنش سخت نشان دهند و هر چه زودتر خاک جمهوری اسلامی را ترک کند.

وی با اعلام انزجار از رفتارهای غیر دیپلماتیک و غیرمتعارف سفیر دولت استعماری و استثماری انگلیس در تجمعات غیرقانونی دانشگاه تهران و با اشاره به خوی خباثت آلود این کشور در قبال جمهوری اسلامی و طول تاریخ قبل انقلاب اسلامی و برخی کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در منطقه، اظهار داشت: انگلستان همواره طلایه دار استعمار و استثمار در جهان است و باید با این گونه ماجراجویی‌های این کشور فتنه انگیز بشدت برخورد کرد.

وی در ادامه با اشاره به حضور فتنه انگیز سفیر دولت بریتانیا در ماجرای دانشگاه امیرکبیر تهران، افزود: جمهوری اسلامی در قبال اینگونه رفتارهای غیردیپلماتیک و نامتعارف سکوت نخواهد کرد و پشت پرده این اقدامات خرابکارانه قطعاً دست پلید ایالات متحده و هم پیمانانش هم برای مردم بصیر ایران اسلامی آشکار خواهد شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به سوابق مداخله جویانه انگلیس در امور برخی کشورهای اسلامی و منطقه و حتی جهان اشاره کرد و تصریح کرد: اینگونه اقدامات موجب تنش در منطقه خواهد شد و قطعاً این تنش‌ها بسود ملت بزرگ ایران اسلامی نیست و این دولت استعماری و استثماری از این تنش‌ها برای خود و هم پیمانانش بهره برداری خواهد کرد.

حجت الاسلام ناصرشکریان امیری در ادامه سخنان خود به سوابق سیاه و پلید دولت استعماری انگلیس در تاریخ دویست ساله ایران اسلامی اشاره و تاکید کرد: حضور سفیر انگلیس در تجمعات غیرقانونی عصر شنبه و رفتارهای غیرمتعارف وی در این تجمعات بر هیچ کس پوشیده نیست که متأسفانه برخی عوامل بیگانه از مصونیت دیپلماتیک خود سوءاستفاده می‌کنند و باید با این موضوع قاطع برخورد شود تا برای دیگران هم درس عبرت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی در پایان با اشاره به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های ۴۰ ساله سرداران و سربازان سرافراز اسلام در ایجاد امنیت و آرامش در کشور، بیان داشت: توسعه و پیشرفت‌های نظامی و دفاعی کشور موجب امنیت و اقتدار کشور است و باید نسبت به اتفاقات اخیر و شرایط امروز جامعه اسلامی تحلیل درست و منطقی داشت.

استاد حوزه‌های علمیه این رفتار فتنه انگیز سفیر انگلستان را محکوم کرد و اظهار داشت: این رفتارهای مداخله جویانه و نامتعارف قابل تحمل نیست و این سفیر خاطی باید هر چه زودتر توسط جمهوری اسلامی از کشور اخراج شود.

کد خبر 4824723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =