مروجان فرهنگی شخصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را معرفی کنند

همدان- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، گفت: مروجان فرهنگی شخصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، عاطفه زارعی بعدازظهر دوشنبه در نشست خوانش کتاب «حاج قاسم؛ جستاری در زندگی حاج قاسم سلیمانی» که در سال ۱۳۹۴ توسط نشر یا زهرا (س) و به کوشش علی‌اکبری مزد آبادی منتشرشده، بابیان اینکه نمایشگاه کتاب فرصتی است تا محتوای اطلاعاتی آثار منتشرشده و موضوعات مختلف دیده و درباره آن‌ها بحث و تبادل‌نظر شود اظهار کرد: دانشی در کشور ما در حال شکل‌گیری است که ما مروج آنان هستیم.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب فرصتی شد تا در راستای عمل در گام دوم انقلاب نشست خوانش کتاب با موضوع زندگانی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شود افزود: شهید قاسم سلیمانی الگویی برای جوانان ما است که می‌توانند با تمسک به آن مسیر گام دوم انقلاب را به‌خوبی طی کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان بابیان اینکه همه ما سربازانی هستیم که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، آموزش‌وپرورش برای ایران اسلامی هستیم تصریح کرد: بنابراین باید همه درراه اعتلای کشورمان تلاش کنیم تا به حفظ، ثبات، توسعه و قدرتمندتر شدن کشور کمک کنیم و در این راه دریغ نورزیم.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم الگویی برای همه ما است تا سربازی باشیم برای کشور گفت: کتاب حاج قاسم که امروز پایه این نشست قرار دارد، یکی از چند کتاب درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است، و در ۲۳ قسمت تهیه‌شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان بابیان اینکه کتاب پس از مقدمه، با عنوان «روایت حاج قاسم» که در بر گفته از مصاحبه‌های این شخصیت بزرگی جهانی است، آغاز می‌شود اظهار کرد: او در ابتدای این کتاب از شوقش برای حضور در جبهه‌ها می‌گوید و حماسه‌ها را از نگاه خود روایت می‌کند.

وی افزود: تشبیهات و تحلیل‌هایی که او از افراد حاضر در جبهه‌ها و شهدا ارائه می‌دهد نشان از نگاه تیزبینانه یک فرمانده است که قرار است علاوه بر جبهه‌های آن روزها در آینده نزدیک و حدود سه دهه دیگر در جهان نقشی ماندگار ایفا کند.

زارعی بابیان اینکه بامطالعه کتاب به نگاه راهبردی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پی می‌بریم تصریح کرد: سپهبد شهید سلیمانی بهترین اثر را از خود برجای گذاشت و برای جامعه ارزشمند بود.

وی با اشاره به اینکه همه مردم بدون نگاه سیاسی، قشر خاص و جناحی برای این شهید بزرگ عزاداری کردند ادامه داد: ما نیز باید درس بگیریم تا به نوع تفکر و اندیشه این شهید دست‌یابیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه کتاب همچنین به بیان سخنرانی‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پس از هشت سال دفاع مقدس در برنامه‌های مختلف می‌پردازد و سیر حرکتی سردار را نشان می‌دهد خاطرنشان کرد: سپهبد حاج قاسم سلیمانی همواره بر آنچه اعتقاد داشته و از ابتدا باخدای خود عهد بسته است؛ ثابت‌قدم مانده است.

وی گفت: کتاب در ادامه خاطراتی را از سردار سلیمانی نقل می‌کند که به عملیات‌های مهمی چون طریق‌القدس، ثامن‌الائمه و یا فتح المبین می‌پردازد و سخنان سردار درباره عملیات‌ها به‌عنوان یک نخبه نظامی قابل‌تأمل است.

زارعی گفت: کتاب از نگاه‌های جهانی به سردار سلیمانی نیز سخن می‌گوید و از ترس‌های دشمنان از شنیدن نام او می‌گوید و چهره کاریزماتیکش را بررسی می‌کند.

وی بابیان اینکه او در همه مسیر زندگی خود تقوا را پیشه کرد اظهار کرد: او همواره خود را ارزیابی می‌کرد تا همیشه درراه صحیح خود را حفظ کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه کتاب‌های بسیاری با موضوع شهید قاسم سلیمانی تألیف شده است تصریح کرد: برخی از این کتاب‌ها عبارت‌اند از نبرد در سید جابر، سربازان سردار، حاج قاسم، هجوم به تهاجم، ذوالفقار.

زارعی گفت: ما مروجان فرهنگی در ابعاد مختلف هستیم و باید به شخصیت‌های بزرگ، تاریخی، دینی، سیاسی و غیره همچون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به‌خوبی معرفی و راه و رسم شهدا را حفظ و تقویت کنیم.

کد خبر 4824729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =