اختصاص ۸۰ میلیارد اعتبار ملی برای جلوگیری از زمین لغزش به لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان اختصاص ۸۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای جلوگیری از زمین لغزش در اراضی جنگلی و مرتعی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شیرزاد نجفی امروز سه شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها از جذب و اختصاص مبلغ ۸۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای جلوگیری از زمین لغزش در سطح اراضی جنگلی و مرتعی استان خبر داد.

وی، گفت: زمین لغزش یکی از انواع مخرب فرسایش است که موجب ایجاد خسارت‌های مالی و جانی زیادی می‌شود و به همین منظور برنامه ریزی می‌شود که برای جلوگیری از زمین لغزش در سطح اراضی جنگلی و مرتعی استان، اعتبارات جذب شده در نقاط بحرانی طوری اجرا شود که بتوان تا حد زیادی از وقوع زمین لغزش در سطح اراضی ملی جلوگیری کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به اینکه دو میلیارد تومان به حوزه آبخیز «شول آباد» الیگودرز اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: در این حوزه ۳۲۰۰ مترمکعب عملیات سازه‌ای و ۲۵۰ هکتار عملیات بیولوژیکی و بیومکانیکی اجرا خواهد شد.

نجفی، اعتبار زمین لغزش «سیمره» حوزه «چم مهر» پلدختر را نیز دو میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در این حوزه ۶۵۰۰ مترمکعب عملیات سازه‌ای اجرا می‌شود.

وی در ادامه گریزی به حوزه آبخیز «قلعه گل زد» زد و اظهار داشت: ۴۵۰۰ متر مکعب عملیات سازه‌ای و ۱۰۰ هکتار عملیات بیولوژیکی و بیو مکانیکی برای کنترل زمین لغزش و کنترل ریزش‌های واریزه‌ای اختصاص داده شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، تصریح کرد: دو میلیارد تومان برای زمین لغزش «لنج آباد» به منظور تثبیت زمین لغزش دورود که شامل ۶۸۰۰ مترمکعب عملیات سازه‌ای است نیز اختصاص داده شده است.

کد خبر 4825338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =