چاپ ۴ مجموعه طومار نقالی دانش‌آموزی با عنوان «نقل راویان»

علی رمضانی از انتشار ۱۰ عنوان طومار نقالی ویژه دانش آموزان در قالب چهار مجموعه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رمضانی گفت: در سال‌های اخیر وزارت آموزش‌وپرورش پرداختن به هنر نقالی باهدف احیای این هنر ارزشمند اصیل ایرانی که جزء میراث فرهنگی ناملموس کشور محسوب می‌شود اهتمام داشته است.

رمضانی افزود: ویژگی بارز این مجموعه، طومارهایی ویژه دانش‌آموزان با در نظر گرفتن ویژگی‌های سنی و دوره‌های مختلف تحصیلی آن‌ها است. در تهیه این مجموعه‌ها از منابع معتبر و گوناگون وام گرفته‌شده تا دانش آموزان بانام بزرگان این عرصه نیز آشنا شوند، ازجمله شاهنامه نقالان از مرشد عباس وزیری، طومارهای مکتوب و شفاهی مرشد ولی الله ترابی، طومار مرشد سید مصطفی سعیدی، طومار هفت لشکر… که در تهیه این مجموعه از آن استفاده‌شده است.

مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی اضافه کرد: مجموعه نقل راویان ۱ شامل دو طومار با عنوان: هفت‌خان رستم، رزم رستم و پیل سفید، نقل راویان ۲ شامل چهار طومار بانام‌های: سهراب، اشکبوس و کاموس، کیومرث و سیامک، اکوان دیو نقل راویان ۳ حاوی طومارهای زال و ضحاک و نقل راویان ۴ شامل دو طومار با عناوین: رفتن رستم به کوه سپند و بیژن و منیژه است.

وی خاطرنشان کرد: این اداره کل در نظر دارد علاوه بر انتشار طومارهای نقالی حماسی ویژه دانش آموزان، به چاپ و نشر طومارهای نقالی مذهبی نیز اقدام کند.

کد خبر 4825486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =