محدودیتی برای فعالیت مدارس هیئت امنایی در سطح کشور وجود ندارد

زنجان-معاون وزیر آموزش و پرورش، گفت: محدودیتی برای فعالیت مدارس هیئت امنایی در سطح کشور وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی زینی‌وند ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل استانداری زنجان، به استیجاری بودن فضاهای مدارس غیردولتی اشاره کردو گفت: در سطح کشور بیش از ۷۵ درصد مدارس غیردولتی در فضای استیجاری فعالیت می‌کنند.

وی اظهار کرد: مدارس غیردولتی، استاندارهای فضاهای آموزشی توسط سازمان نوسازی مدارس تدوین شده را باید رعایت کنند و مدارس باید در ۳ سال آینده استانداردهای لازم را داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرروش استان زنجان، با بیان اینکه مدارس جدیدالتاسیس باید در ابتدا استانداردهای لازم را کسب کنند، گفت: از نظر سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده همه مدارس غیردولتی استاندارد فضاهای آموزشی را دارند و سازمان نوسازی آن را تایید کرده است.

زینی وند، درصد پوشش دانش‌آموزان مدارس غیردولتی در سطح کشوررا ۱۱.۸۲ درصد عنوان کرد و گفت: فعالیت مدارس هیئت امنایی در سطح کشور بسیار مطلوب است.

معاون وزیر آموزش و پرورش به الگوی شهریه اشاره کرد و افزود: الگوی شهریه بر اساس قانون تاسیس مدارس غیردولتی و ماده ۱۵ قانون، بر اساس ۷ سرفصل الگوی شهریه تدوین شود.

زینی وند، ادامه داد: هزینه مدارس غیردولتی متناسب با برنامه‌های ارائه شده در مدارس متناسب با ملاک و معیاری که در الگوی تعیین شهریه به عنوان هزینه تمام‌شده، در نظر گرفته شده، تنظیم می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۳ آیتم در خصوص هزینه تمام‌شده متناسب با برنامه‌های آموزشی، پرورشی و فوق‌برنامه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: حداقل و حداکثر شهریه متناسب با ملاک و معیار استاندارد در استان‌ها تغییر می‌کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش یکی از ملاک‌های تاثیرگذار در بحث شهریه را فضاهای آموزشی اعلام کردو افزود: فضاهای آموزشی ۲۷ تا ۳۰ درصد شهریه ربه خود اختصاص داده است.

زینی‌وند به فعالیت مدارس هیئت امنایی اشاره کردو افزود: محدودیتی برای فعالیت مدارس هیئت امنایی در سطح کشور وجود ندارد.

وی ابراز کرد: موفقیتهای آموزش و پرورش بسیار مهم و ارزشمند است و موفقیت در کنکور و پذیرش در دانشگاهها برای این وزارت بسیار با ارزش می باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: باید در مدارس هیئت امنایی به کیفیت آموزشی بسیار توجه شود و خوشبختانه در سطح کشور در مدارس هیئت امنایی به این مهم توجه خوبی می شود.

کد خبر 4825662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =