مهاجرت نخبگان ناشی از  زیرساخت های نامناسب است

شیراز-رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان بستر سازی نامناسب در کشور را یکی از عوامل مهم مهاجرت نخبگان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه مهاجرانی ظهر سه شنبه در جلسه مدیران مدارس استعدادهای درخشان در شیراز ضمن تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از هموطنان طی حادثه هوایی گفت: ما کارنامه بسیار خوبی از موفقیت‌های دانش آموزان استعداد درخشان در المپیادهای جهانی داریم که عده‌ای ازاین استعدادها به علت نبود ساختار مناسب برای پذیرش این افراد در موقعیت‌های شغلی مناسب، جذب خارج ازکشور می‌شوند.

وی گفت: باید ظرفیت‌های کشور به گونه‌ای باشد که نخبگان درکشور بمانند و ظرفیت برای استفاده از نخبگان درکشور فراهم شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان بیان کرد: ماباید مفاهیمی جون حب وطن را دراین نخبگان تقویت کنیم و کاری کنیم که این افرادهویت و کشور خویش را انکار نکنند ودراین راستا باید دانش آموزانی برای جامعه ترییت کنیم که تمام‌تلاش خود برای انسان بودنمی کنند.

مهاجرانی درخصوص پرورش استعدادهای درخشان در مدارس سمپاد گفت: آموزش به گروه دانش آموزان استعداد درخشان باید به گونه‌ای باشد که همپای بحث علم وفناوری، اخلاق و توجه به مسائل اجتماعی و اقتصادی نیز در این نخبگان تقویت شود و یک دید همه جانبه ایجاد شود.

وی افزود: باید با توجه به ریشه‌ها و تزریق امید این استعدادها را به ماندن درکشور تشویق کرد.

مهاجرانی بیان کرد: مدارس استعدادهای درخشان استان فارس، مدارسی درسطح بالای تربیتی و آموزشی هستند و اطمینان داریم می‌توانند کارنامه خوبی‌برای سند تحول داشته باشند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: باتوجه به ظرفیت بکر عشایری استان فارس در زمینه دانش آموزان بااستعداد، تلاش داریم اولین مدرسه عشایری استعداد درخشان در شیراز را دایر کنیم.

کد خبر 4825769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =